Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie 2017 w powiecie buskim

Dodał: Milena Data: 2017-12-28 14:25:34 (czytane: 6066)

Przez całe święta prowadzona była akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenia 2017”. Podczas ostatniego weekendu, na drogach powiatu buskiego pracowały wzmożone policyjne patrole.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójDziałania rozpoczęły się w czwartek 22 grudnia o godzinie 6:00, a zakończyły wczoraj o 24:00. W tym czasie wzmożone policyjne patrole czuwały nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. W trakcie przedłużonego świątecznego weekendu doszło do 9 kolizji, 4 wypadków w których rany odniosły 3 osoby oraz jedna osoba, pieszy zginął na miejscu. Podczas podejmowanych kontroli mundurowi ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami. Policjanci zatrzymali 6 kierującym prawa jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Przypominamy prawa i obowiązki kierującego:

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa osobom znajdującym się na przejściu.

Gdy w pobliżu przejścia znajdują się piesi, kierujący pojazdem powinien liczyć się z tym, że mogą oni zechcieć przejść na drugą stronę drogi. Jeżeli kierujący zauważy, że osoba przechodząca przez jezdnię jest niepełnosprawna (np. używa białej laski, porusza się o kulach itp.), to powinien się zatrzymać i ustąpić takiej osobie pierwszeństwa. Wjeżdżając na skrzyżowanie, kierujący pojazdem musi ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, nawet w sytuacji, gdy dla pojazdów podawany jest zielony sygnał. Podyktowane jest to koniecznością umożliwienia opuszczenia jezdni przez pieszego. Przepis ten obejmuje też rowerzystów przejeżdżających przez jezdnię.

Ruch na przejściach dla pieszych może być także kierowany przez osoby do tego uprawnione (np. osoba nadzorująca przejście dzieci przez drogę w okolicach szkół). Osoby takie są odpowiednio oznaczone i należy stosować się do ich poleceń.

Skręcając w drogę poprzeczną, kierujący pojazdem zobowiązany jest ustąpić pierwszeństwa pieszym przekraczającym jezdnię tej drogi, nawet gdy nie poruszają się oni na przejściu dla pieszych.

W momencie, gdy konieczne jest przejechanie pojazdem przez chodnik lub podczas jazdy po placu, na którym ruch pieszych i pojazdów odbywa się po tej samej powierzchni, kierujący pojazdem zobowiązany jest ustąpić pierwszeństwa pieszym i jechać powoli.

Także podczas jazdy po drodze w strefie zamieszkania kierujący jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszym, a jego prędkość nie może przekraczać 20 km/h.

Zbliżając się do przystanku komunikacji publicznej, nie znajdującego się przy chodniku, kierujący pojazdem jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności.
Kierujący, dojeżdżając do przystanku komunikacji publicznej, nie znajdującego się przy chodniku i nie wyposażonego w wysepką (np. przystanek tramwajowy), w momencie dojeżdżania do niego lub postoju na nim pojazdu komunikacji publicznej, zobowiązany jest do zatrzymania się i nieutrudniania pieszym dostępu do tego pojazdu oraz z pojazdu na chodnik.

Zabrania się: 

  • omijania pojazdu jadącego w tym samym kierunku, którego zatrzymanie przed przejściem dla pieszych spowodowane jest celem "przepuszczenia" pieszych przez przejście.
  • Przepis ten stosuje się także w innych sytuacjach, w których pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem,
  • wyprzedzania na przejściu dla pieszych jak i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejść, na których ruch jest kierowany),
  • jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.
Kierujący pojazdem przejeżdżając przez drogę (ścieżkę) dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerzystom poruszającym się po tej drodze (ścieżce).

Zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.

Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Reklama.

Tagi: policja   bezpieczny weekend   boże narodzenie  

Zobacz także

Załatwiła potrzebę fizjologiczną do muszli klozetowej na wystawie sklepowej... (video)

Dodane: 2019-03-01 14:11 - Komentarze  (9)  czytane (8616)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.91.79.74

Opamiętajcie się ludzie z tymi telefonami!!! (2017-12-28 15:53:11)

To co obserwuję od około dwóch lat na buskich drogach i w Busku, woła o pomstę do nieba. Z przykrością stwierdzam, że w nieprawidłowych zachowaniach na drodze coraz częściej prym wiodą młode kobiety, ale nie tylko. Ogólnie młodzi ludzie. Część z nich jeździ zbyt szybko, agresywnie, bezmyślnie, łamiąc podstawowe przepisy. Przede wszystkim używanie telefonu podczas jazdy. To skandal !!! Nie tylko rozmowa przez telefon, lecz co najgorsze, to o zgrozo trzyma się telefon na wysokości kierownicy (przy kierownicy) i przegląda w nim diabli wiedzą co. Na terenie Buska, gdzie co rusz jest przejście dla pieszych, skrzyżowanie, zakręt etc, takie zachowanie to proszenie się o nieszczęście!!! Do tego dochodzi, a niekiedy z tego wynika, brak używania kierunkowskazów. Takie przypadki obserwują codziennie!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

V Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - zapis transmisji LIVE w Ponidzie.TV

Bal Absolwentów 2019: SG nr 2 oraz SP nr 1

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów - Wywiady

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Zabawa cz.2

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów

Bal Gimnazjalny 2019: Samorządowe Gimnazjum nr 1

Konkursy

Konkurs zakończony: Wygraj bukiet kwiatów z dostawą w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj kolację walentynkową w Bristol Art & Medical Spa
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wesprzyj 'Przytulisko'!

Fundacja Opieki Nad Zwierzętami Bezdomnymi "Przytulisko" zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla bezdomnych zwierząt. ...