Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czas dzielić się opłatkiem.. Wigilia w Widuchowej

Dodał: Milena Data: 2018-12-19 16:35:55 (czytane: 3885)

W czasie uświęconym tradycją, czasie miłości, radości i refleksji, w świetlicy wiejskiej w Widuchowej odbyło się wigilijne spotkanie opłatkowe.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójW wydarzeniu wzięli udział: księża parafii Janina - proboszcz ks. Zbigniew Abramowicz, wikariusz ks. Przemysław Pabjan, ks. rekolekcjonista, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora z żoną Anną, radny Rady Miasta i Gminy Busko-Zdrój Jacek Lewicki oraz młodsi i starsi mieszkańcy Widuchowej.

wigilia003.jpg

wigilia001.jpg

wigilia007.jpg

wigilia010.jpg

wigilia020.jpg

wigilia030.jpg

Zebranych powitał sołtys wsi Tadeusz Grochowina, a wigilijne wieczerzowanie zainicjował ks. proboszcz, który wygłosił ewangeliczny opis narodzenia Dzieciątka Jezus, po czym otuleni magiczną atmosferą świąt zebrani, wsłuchali się w słowa włodarza gminy: "Życzę świąt pachnących choinką, spędzonych w rodzinnej, ciepłej atmosferze. Świąt dających radość i nadzieję na nadchodzący 2019 rok".

Ponadto Waldemar Sikora przywołał fragment wiersza romantycznego poety: Ten biały kruchy opłatek, pszenna, kruszyna chleba,  a symbol wielkich rzeczy, symbol  pokoju i nieba.

W tej szczególnej świątecznej atmosferze nastąpiło łamanie się opłatkiem i  składanie sobie wzruszających życzeń.

W dalszej części opłatkowego spotkania, zgromadzeni w świetlicy, rozpoczęli wspólny posiłek, aby później rozkoszować się strofami wiersza Wandy Chotomskiej "To już pora na Wigilię", które recytował jeden z najmłodszych uczestników wieczerzy - Kacper Czapla, a siedmioletnia Lena Płóciennik zachwyciła społeczność pięknym wykonaniem kolędy ",Lulajże Jezuniu".

Następnie przy wspólnym posiłku miało miejsce śpiewnie kolęd, pastorałek, jak i słuchanie utworów wpisujących się w bożonarodzeniowy nastrój.

,,Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie, zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata, i wyciągasz do niego ręce,jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie" - Te piękne słowa Matki Teresy z Kalkuty przypomniała podczas Wigilii Anna Sikora, która również przygotowała świąteczne upominki.

Na stołach nie zabrakło wigilijnych potraw przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Teresy Rasały i Henryki Marcinkowskiej oraz Radę Sołecką. Oczywiście królowały wyśmienite pierogi, widuchowski karp, aromatyczna kasza jaglana, barszczyk, pierniki jak i  inne dary ziemi.

wigilia017.jpg

wigilia021.jpg

wigilia025.jpg

wigilia032.jpg

wigilia011.jpg

Z serdeczną, rodzinną atmosferą tej wyjątkowej uroczystości harmonizował świąteczny wystrój sali - blask świec, zapach choinki, iskrzące się złotem i czerwienią bombki, dostojne świąteczne stroiki mieniące się feerią barw wykonane przez Grażynę Grochowinę.

Wigilijne międzypokoleniowe wieczerzowanie to niezapomniane cenne chwile i przyczynek do głębszych refleksji nad świętym czasem.
 
Wszystkim Państwu życzymy świąt opromienionych miłością i ciepłem, cudownych chwil utkanych z pięknych uczuć rodziny zgromadzonej przy świątecznym stole, szczęścia i przyjaźni: ,,Pomnijcie,że dzień ten radosny w miłości jest poczęty".

Mieszkańcy Widuchowej


Reklama.

Zobacz także

Czym charakteryzuje się nowoczesny monitoring GPS pojazdów?

Dodane: 2019-06-18 14:06 - Komentarze  (0)  czytane (535)

TAGI:Komentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.215.161.19

(2018-12-25 22:59:08)

Jakie 170 ? Sołtys woła 250 bo ponoć zdrożało. A tu to tylko KGW się bawi reszta nie ma wstępu ani dostępu do całego tego dobra jakim jest wyposażenie świetlicy które niby to wies dostała. Niby gminne pieniądze a bawią się jedni i ci sami

- (2018-12-23 15:17:40)

a Jacka nie widzę -znowu pomylił Wigilie

robe (2018-12-19 23:45:39)

Dzielenie się opłatkiem to chyba 24 grudnia...

Rolnik (2018-12-19 19:18:49)

Bardzo dobrze że marginesowi mówią nie tylko to nie jest świetlica , świetlica to jest w Janinie

(2018-12-19 18:54:32)

Świetlica wiejska w Widuchowej marginesowi społecznemu mówi nie!!!

(2018-12-19 18:35:06)

A za świetlicę to była opłata 170 zł ,przecież nie było zebranie wiejskie a koszty rosną woda prąd

Do rolnika (2018-12-19 17:58:00)

Wigilia byla wszystkich mogles przyjsc a nie krytykowac.

Rolnik (2018-12-19 17:25:53)

Te same twarze co zawsze

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...