Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czym charakteryzuje się nowoczesny monitoring GPS pojazdów?

Dodał: Milena Data: 2019-06-24 16:06:12 (czytane: 3464)

Współcześnie coraz większa ilość firm zarówno w Polsce, jak i na świecie korzysta z monitoringu GPS, aby jak najskuteczniej zarządzać flotą samochodową. Za sprawą takiej technologii można w łatwy sposób kontrolować różne aspekty działania taboru.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójSystem GPS przestał być kojarzony tylko z możliwością lokalizacji danego pojazdu i wizualizowaniem jej na odpowiednim interfejsie. Wszystko z powodu jego obecnego stopnia zaawansowania, uwydatnionego przez liczne moduły oraz narzędzia.


gps1.jpg


Lokalizator

Podstawą monitoringu GPS jest odpowiedniej jakości lokalizator. To właśnie za jego sprawą istnieje możliwość zlokalizowania auta przy jednoczesnym śledzeniu jego trasy na bieżąco. Z tego powodu menadżer floty (lub inna osoba nią zarządzająca) może w każdym momencie zmienić trasę pojazdu w celu uniknięcia korków lub zmiany drogi na tę pozwalającą szybciej dotrzeć do celu.

Moduł paliwowy

Aby dane przedsiębiorstwo mogło działać jak najskuteczniej, niezbędne będzie kontrolowanie zużycia paliwa firmowej floty. W tym celu pomoże moduł zdolny do odczytania danych związanych z poziomem paliwa pojazdu i ich analizowania. Co więcej, przedstawia również momenty, w których kierowca zatrzymał się na stacji benzynowej w celu jego zatankowania. Za sprawą tych algorytmów nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyliczyć zużycie benzyny oraz ograniczyć nieprawidłowości (jak powszechne niestety wykorzystywanie służbowych samochodów do celów prywatnych w czasie pracy).

Telematyka

gps2.jpg

Obecnie sprzęt ten rozbudowywany jest o rozwiązania telematyczne. Mowa tu o dedykowanych specjalistycznych czujnikach służących do generowania danych związanych z eksploatacją każdego pojedynczego firmowego pojazdu. Następnie są one dostarczane do specjalnego programu służącego do ich analizy. Z tego powodu możliwe jest zarówno uzyskanie informacji co do aktualnego stanu technicznego pojazdu, jak i, chociażby stylu jazdy pracownika.

Podzespoły bezpieczeństwa

Można coraz częściej zaobserwować, że producenci monitoringów GPS jak Verizon Connect implementują do swoich produktów narzędzia bezpieczeństwa, mające na celu ochronę kierowcy przed różnymi sytuacjami. Wystarczy wymienić moduły automatycznie wzywające pomoc w przypadku wystąpienia wypadku, czy te ostrzegające managerów przed okolicznościami awaryjnymi występującymi na drodze.

Podsumowanie
Nie są to naturalnie wszystkie rozwiązania, którymi charakteryzuje się monitoring GPS. Po wszystkie informacje dotyczące konkretnego modelu najlepiej zwrócić się bezpośrednio do producenta.

/artykuł sponsorowany/


Zobacz także

Trwa budowa mostu w Nowym Korczynie (Prom Nowy Korczyn- Borusowa będzie czynny cały czas)

Dodane: 2019-11-08 14:12 - Komentarze  (2)  czytane (1783)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.249.15

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiana czasu na zimowy - będziemy spać o godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 października) przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, z 3.00 na 2.00 w nocy. Co oznacza, że śpimy...