Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Dożynkowa niedziela w Świętokrzyskiem

Dodał: Milena Data: 2018-08-25 13:55:19 (czytane: 3693)

W najbliższą niedzielę, 26 sierpnia w kolejnych gminach i powiatach naszego regionu odbywać się będą dożynki.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

MERIDIAN Usługi Geodezyjne Maciej Sochacki
meridianweb.pl,geodezja, geodeta, geodezja, mapa, działka, pomiar, obsługa inwestycji, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, podziały, rozgraniczenia, mapa do celów projektowych, wytyczenia, projekty budowlane, Staszów, Połaniec, Bogo

Krakowska 14. 28-200, StaszówTowarzyszyć im będą barwne korowody,  prezentacje misternie uwitych wieńców, tradycyjne obrzędy dożynkowe oraz występy lokalnych artystów. Święto Plonów to ukoronowanie całorocznej pracy rolników i symboliczne podziękowanie za ich trud.

W Pierzchnicy odbędą się Dożynki Powiatu Kieleckiego i Gminy Pierzchnica. Rozpoczną się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pw. Świętej Małgorzaty w Pierzchnicy, podczas której poświęcone zostaną wieńce i chleby dożynkowe. Następnie barwny korowód z wieńcami zostanie poprowadzony przez Gminno-Szkolną Orkiestrę Dętą “Sitkówka-Nowiny” oraz starostów dożynek na stadion, gdzie odbędzie się część artystyczna i wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. W programie również występy artystyczne, wystąpia m.in. zespoły śpiewacze i kapele z powiatu kieleckiego: Kapela Pierzchniczanie, Zespół Pieśni i Tańca Morawica, Zespół Śpiewaczy Pierzchniczanki, Zespół Śpiewaczy Gumieniczanki, Zespół Śpiewaczy Drugnianki. Święto Plonów w Pierzchnicy uświetni kapela Jędrusie i zespół JORRGUS. Rolnicze świętowanie zakończy zabawa taneczna. Gościem wydarzenia będzie Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa.

Dożynki Powiatu Staszowskiego i Gminy Bogoria
Konkurs wieńców dożynkowych, korowód dożynkowy, kreatywne budowanie z klocków lego, konkursy dla dzieci i publiczności, biesiada muzyczna – to tylko niektóre z atrakcji, jakie odbywać się będą 26 sierpnia podczas Dożynek Powiatu Staszowskiego i Gminy Bogoria na terenie zalewu w Bogorii. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:30 gminnym konkursem wieńców dożynkowych na placu przed Sanktuarium w Bogorii. W samo południe odprawiona zostanie uroczysta msza święta, po której uczestnicy przejdą w towarzystwie Orkiestry Dętej Grupy Azoty KiZChS „Siarkopol” nad Zalew „Buczyna” gdzie odbędą się dalsze uroczystości dożynkowe. Gwiazdą wydarzenia będzie Michał Wiśniewski z zespołu „Ich Troje”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Święto Ekologii.

Dożynki Powiatu Kazimierskiego i Gminy Czarnocin
Dozynki powiatowo-gminne  rozpocznie o godz. 14.00 msza święta w Kościele Parafialnym w Czarnocinie. Po uroczystości uczestnicy przejdą w barwnym korowodzie na teren boiska sportowego w Czarnocinie. Tam odbędzie się część artystyczna dożynek. W programie m.in. ogłoszenie wyników konkursu „Wieńcowego”, program artystyczny młodzieży i seniorów, koncert grupy „Toporki” oraz zabawa taneczna „pod kasztanami” z zespołem Lider.

Dożynki Powiatu Ostrowieckiego
26 sierpnia w Kunowie odbędą się Dożynki Powiatu Ostrowieckiego. W programie m.in. korowód i prezentacja wieńców, koncert Orkiestry Polowej Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich, przegląd zespołów ludowych, występ zespołu „Champion”, konkursy dla publiczności, wystawa sprzętu rolniczego oraz degustacja regionalnych potraw.

Dożynki Powiatu Sandomierskiego
Na terenie stadionu sportowego w Dwikozach 26 sierpnia odbędą się Dożynki Powiatu Sandomierskiego, które o godz. 14.00 rozpocznie polowa msza święta. Po uroczystości zaprezentowane zostaną gminne wieńce dożynkowe, a na scenie zaprezentują się zespoły muzyczne. Imprezę zakończy zabawa taneczna pod gwiazdami.

Dożynki Powiatu Pińczowskiego
W miejscowości Złota odbędą się Dożynki Powiatu Pińczowskiego. Uroczystości rozpocznie o godz. 14.00 msza święta w Kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej. Na godz. 15.10 zaplanowano cześć obrzędową dożynek. W programie także występy zespołów z gmin: Pińczów, Kije, Działoszyce, Michałów i Złotej. Gwiazda zespołu będzie zespół MAVERS. Wspólnie z mieszkańcami ziemi pińczowskiej za tegoroczne zbiory podziękuje marszałek Adam Jarubas.

Dożynki Powiatu Starachowickiego i Gminy Mirzec
26 sierpnia w Mircu odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminne, które rozpocznie msza święta, po której uczestnicy przejdą pod scenę plenerową w Mircu. W programie m.in.: występy zespołów folklorystycznych, teatr dla dzieci w wykonaniu aktorów z Krakowa, konkursy dla publiczności, degustacja potraw regionalnych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Baciary.

Dożynki Powiatu Jędrzejowskiego
Święto Plonów rozpocznie o godz. 15.00 msza święta w Kościele w Sobkowie. Następnie uczestnicy przejdą w barwnym korowodzie na teren stadionu sportowego. Na godz. 16.30 zaplanowano część obrzędową dożynek z udziałem Kapeli Stefana Wyczyńskiego z Lubczy. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Piękna i przyjazna dla środowiska Wieś Jędrzejowska”. Gwiazdą wieczoru będzie zespołu będzie zespół „Arianie”. Imprezę zakończy dyskoteka pod gwiazdami z zespołem „Gest”.

Dożynki Gminy Iwaniska
26 sierpnia odbędą się dożynki Gminy Iwaniska. Wydarzenie rozpocznie msza święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W ramach imprezy dożynkowej zaprezentuje się Liza Kotylarenko wraz z zespołem, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Voyager Music.

Dożynki Gminy Krasocin
Dożynki Gminy Krasocin rozpocznie liturgia mszy świętej w intencji rolników, która odbędzie się w Kościele w Krasocinie. Część obrzędowa i artystyczna odbędzie się na terenie obiektu sportowego w Lipiu. Tam dla wszystkich uczestników przewidziano liczne atrakcje, a zabawę uświetni występ gwiazdy wieczoru – zespół Fisher.

Dożynki Gminy Moskorzew
Mieszkańcy Gminy Moskorzew 26 sierpnia o godzinie 15.00 korowodem dożynkowym rozpoczną obchody Święta Plonów (plac OSP) Na godz. 15.30 zaplanowano mszę świętą w intencji rolników, po której odbędzie się część obrzędowa dożynek. Nie zabraknie także muzyki. Na scenie zaprezentują się zespoły – MOSKORZEWIANIE, DEXTER, REVERB, ELDORADO, poeta – satyryk Czesław Syrek, a także gwiazda wieczoru, zespół LUKA ROSI. Imprezę zakonczy dyskoteka pod gwiazdami z zespołem CAMEL.

Dożynki Gminy Słupia Konecka
W niedzielę świętować będą także mieszkańcy Gminy Słupia Konecka. O godz. 12.00 rozpocznie się msza święta w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Tekli w Mninie. W dalszej części zaplanowano występy artystyczne m.in. dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy, zespołu „Veto” , a gwiazdą wieczoru będzie zespół „SKANER”.

Dożynki gminy Ożarów
W Lasocinie mieszkańcy gminy Ożarów obchodzić będą Święto Plonów. Rozpocznie je o godz. 13. Msza Święta w kościele parafialnym Św. Michała w Lasocinie, po niej odbędą się obrzędy dożynkowe oraz ogłoszone wyniki konkursu “Piękna i bezpieczna zagroda przyjazna środowisku”. W części artystycznej wystąpią m.in. zespół śpiewaczy “Sobowiacy”, “Nowianecki”,”Lasocianie”, zespół śpiewaczy KGW Wyszmontów, na scenie zaprezentują się również dzieci i młodzież z sekcji wokalnej MGOK im. A. Patkowskiego w Ożarowie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół PLAYERS. Imprezę zakończy zabawa taneczna z zespołem AMARETTO.

Dożynki Gminy Morawica
Święto Plonów zainauguruje o godz. 12 msza święta w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy, po której uczestnicy uroczystości przemaszerują do muszli koncertowej w Morawicy. Tam odbędą się dożynkowe obrzędy. W części artystycznej wystąpią: Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta, lokalne zespoły folklorystyczne,kapele ludowe i soliści, Zespół Pieśni i Tańca “Morawica”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół MEJK. Dożynkowe świętowanie zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

Źródło: swietokrzyskie.pro


Zobacz także

'Z miłości do Ojczyzny' (foto)

Dodane: 2018-11-13 17:15 - Komentarze  (0)  czytane (224)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.167.18.170

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Smerfny Jubileusz!

Debata z kandydatem na wójta Andrzejem Kozerą w Chrobrzu

Spotkanie przedwyborcze z Andrzejem Kozerą w Złotej

Briefing prasowy w Busku-Zdroju

Samolot SB Lim-2 w Busku-Zdroju

Konferencja Jerzego Szydłowskiego i Elżbiety Śliwy przed drugą turą wyborów

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
KONKURS: Do wygrania podwójne zaproszenia na komedię Andropauza 3 w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiana czasu na zimowy - będziemy spać o godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 października) przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, z 3.00 na 2.00 w nocy. Co oznacza, że śpimy...