Dodał: MCK Data: 2007-03-20 18:09:08 (czytane: 12906)

Kolarski rok 2006 dla buskiej grupy z Pawłem Szymańskim na czele można zaliczyć do udanych. Bardzo dobrze zaprezentowali się na ogólnopolskich imprezach zaliczanych do rankingu PZKol.

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

W marcu po powrocie ze zgrupowania w Słowenii i Włoszech, Paweł Szymański i Łukasz Wąchocki wystartowali w kieleckich Mistrzostwach  Polski w kolarstwie przełajowym plasując się w pierwszej dziesiątce. Następnie startowali w serii wyścigów na szosach Jury Krakowsko-Częstochowskiej w Olsztynie, Janowie i Konopiskach. Szymański zajmował odpowiednio 3, 4 i 5   miejsca.

7 maja w Ogólnopolskim Maratonie o puchar wójta Ryk Szymański i Łukasz Wąchocki zajęli trzecie miejsca. Ważnym startem był rozgrywany na szosach wokół Chęcin i Piekoszowa Puchar Polski w dniach 13-14 maja. Paweł Szymański zajął 2 i 6 miejsca. Zwyciężając w tej edycji  zdobył puchar BUDWAISER niemieckiego sponsora imprezy.

W dniu 3 czerwca na szosach wokół Rzeszowa rozegrano  Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w których województwo świętokrzyskie jako jedyny reprezentował Paweł Szymański, na co dzień funkcjonariusz buskiej straży miejskiej. Na górzystej trasie wokół Tyczyna w ulewnym deszczu zdobył srebrny medal. Nadmienić należy, że selektywna trasa spowodowała iż wyścig ukończyło 25 kolarzy z ponad stu  startujących. W nim w kategorii juniorów znakomicie zaprezentował się trenujący na co dzień z Pawłem, Łukasz Wąchocki, kończąc zawody na czwartym miejscu i zdobywając puchar dla najlepszego górala.

Koniec czerwca to kolejny udany start w dwuetapowym wyścigu w Skarżysku Kamiennej oraz w kryterium nocnym, które obfitowało w kraksy. Wygrał je Paweł Szymański.
W wakacje pod okiem Pawła przygodę z kolarstwem rozpoczęli dwaj młodzi chłopcy z Buska, Kamil Magdziak i Grzegorz Pruski, którzy po kilku treningach wystartowali w trzech wyścigach i od razu przypomnieli o tym , że buska młodzież ma szczególne predyspozycje do kolarstwa. Kamil zwyciężył w Memoriale A.Imosy w Busku Zdroju oraz w sierpniu w Solcu Zdroju rywalizując z kolarzami którzy już mają dwuletni staż kolarski.  Obu chłopców Paweł poznał z czołowymi polskimi  kolarzami, Markiem Galińskim, olimpijczykiem z Aten, Zbigniewem i Andrzejem Piatkami oraz z kolarkami Mają Włoszczowską, Anną Szafraniec, medalistkami mistrzostw świata oraz legendą polskiego kolarstwa Ryszardem Szurkowskim, który udzielił im kilku interesujących wskazówek na początek kolarskiej drogi.

Łukasz Wąchocki który w roku 2006 wywalczył kilka czołowych miejsc w prestiżowych wyścigach wraz z Kamilem Grześkiem od wiosny będą reprezentowali kielecką Cyclo Koronę gdyż w Busku nie ma chętnych , którzy wsparli by tę wspaniałą dyscyplinę sportu. Nie można zaprzepaścić tak dobrze zapowiadających się talentów i ciężkiej pracy, jaką ci młodzi ludzie włożyli w swój rozwój – mówi Szymański. Mam satysfakcję, że rozpoczynali swoją sportową drogę tu w Busku i pierwsze sukcesy firmowali w Polsce herbem tego miasta.

W mijającym sezonie wspólnie z Pawłem Szymańskim trenowali również Joanna i Mateusz Seremakowie, którzy po udanym debiucie rozpoczęli profesjonalne treningi i wystartowali na kilku kontrolnych wyścigach. Pani Joanna zwyciężyła w kategorii kobiet w dwóch wyścigach w których wystartowała, zaś Mateusz uplasował się na trzeciej pozycji w jednej z imprez.

Wspomnieć należy również o wspaniałym wyniku jaki osiągnął Sławomir Marcinkowski, na co dzień lekarz ortopeda buskiego szpitala. Zajął bowiem wysokie drugie miejsce w lidze świętokrzyskiej w kolarstwie MTB.

Dziś na starcie nowego sezonu kolarskiego 2007 z nadzieja można patrzeć na poczynania buskich cyklistów biorąc pod uwagę dotychczasowe ich osiągnięcia oraz mijający okres przygotowawczy.

Do końca lutego kolarze bowiem przejechali na rowerach ponad 3000 kilometrów treningowych w deszczu, śniegu i mrozie budując formę na starty w kolejnych tegorocznych rywalizacjach.

Na podstawie refleksji o buskim kolarstwie Pawła Szymańskiego opracował Robert Gwóźdź

Dodane: 2024-03-25 10:13 - Komentarze  (0)  czytane (725)