Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Konferencja prasowa z udziałem Posłów na Sejm RP Krzysztofem Lipcem oraz Michałem Cieślakiem (video)

Dodał: Milena Data: 2016-03-02 14:58:19 (czytane: 36713)

W środę, w Busku-Zdroju odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posłów na Sejm RP Krzysztofem Lipcem, Michałem Cieślakiem i pełnomocnikiem PiS Janem Bartosikiem, podczas której Posłowie podsumowali dotychczasowe działania Prawa i Sprawiedliwości oraz poruszyli kwestię lokalnych problemów.

MERIDIAN Usługi Geodezyjne Maciej Sochacki
meridianweb.pl,geodezja, geodeta, geodezja, mapa, działka, pomiar, obsługa inwestycji, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, podziały, rozgraniczenia, mapa do celów projektowych, wytyczenia, projekty budowlane, Staszów, Połaniec, Bogo

Krakowska 14. 28-200, Staszów

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójPodczas konferencji, która odbyła się Biurze Poselskim Michała Cieślaka w Busku-Zdroju, Poseł Krzysztof Lipiec podsumował 100 dni od expose Premier Beaty Szydło, w którym prezentowała program, do którego w czasie ostatnich wyborów Polacy zobowiązali PiS. Program dobrej zmiany.

Warto się zatrzymać na tych 100 dniach rządu, bo to jest symboliczny okres, gdzie politycy próbują jedni się chwalić, drudzy bardzo mocno rozliczać z tego okresu działalności - mówił Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec.

konferencja_prasowa_busko003.jpg

W trakcie trwania kampanii wyborczej partia Prawo i Sprawiedliwość zobowiązała się, że w ciągu pierwszych 100 dni rozpoczną pracę nad najważniejszymi postulatami, między innymi takimi, jak: Program 500+ - ustawa podpisana przez Prezydenta 17 lutego 2016 r., obniżenie wieku emerytalnego - projekt złożony w Sejmie 30 listopada 2015 r., koniec z odbieraniem dzieci rodzicom z powodu biedy - projekt przyjęty przez Sejm 11 lutego 2016 r., podatek bankowy - ustawa weszła w życie 1 lutego 2016 r., minimalna stawka godzinowa 12 zł przy umowach zlecenia - zakończono konsultacje społeczne 18 lutego 2016 r., bezpłatne leki dla seniorów po 75 roku życia, czy zwiększenia kwoty wolnej od podatku - projekt złożony w sejmie 30 listopada 2015 r.

Dofinansowanie szkół wiejskich jest to projekt realizowany przez panią Minister Annę Zalewską, w który włącza się Minister Rolnictwa w ramach środków na rozwój obszarów wiejskich. Będzie przewidziana pula środków, który przeznaczona będzie na dofinansowanie małych szkół wiejskich - mówił Poseł na Sejm RP Michał Cieślak.

Dzisiaj warto powiedzieć, mamy się czym pochwalić, kilkanaście projektów, które udało nam się  w przeciągu tych 100 dni przeprowadzić to duży osiągnięcie, bo z tego korzyści będą mieli zwykli ludzie - mówił Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec.

konferencja_prasowa_busko002.jpg

Jak mówili Posłowie PiS stawia na rozwój, w ostatnich tygodniach partia zaprezentowała strategię długoterminową - plan Odpowiedzialnego Rozwoju, który jeżeli będzie realizowany skutecznie i konsekwentnie przyniesie ogromny sukces.

Podczas konferencji Jan Bartosik Przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego do Rady Społecznej przy ZOZ w Busku-Zdroju poruszył temat lokalnych problemów między innymi: zadłużenia buskiego szpitala, Rady Społecznej działającej przy szpitalu w Busku-Zdroju oraz wynagrodzeń pracowników szpitala. Jak mówił Jan Bartosik: To jest przerażające, po tylu latach pracy, aby pielęgniarka nie mogła otrzymać nawet 1500 zł wynagrodzenia.

To jest skandaliczne, aby Rada Społeczna tak rzadko obradowała - dodał Poseł Krzysztof Lipiec.

konferencja_prasowa_busko001.jpg

W swoim wystąpieniu Poseł Krzysztof Lipiec wspomniał również o zmianie dyrekcji buskiego szpitala: W szpitalu doszło do odwołania Dyrektora.  Nie jest tak, że odszedł w nagrodę, tylko coś musiał tutaj  zawinić. Szpital jest zadłużony "po uszy", a człowiek, który do tego doprowadził dostał kolejne stanowisko dyrektorskie w jednym z buskich Uzdrowisk... Boję się czy przypadkiem nie stanie się rzecz podobna z buskim Sanatorium, które jest perełką w Polsce. W poprzedniej kadencji walczyliśmy z PO i PSL, o to aby dla Buska-Zdrój utrzymać status uzdrowiska narodowego - mówił Poseł Lipiec.

Niepokoi nas fakt, że były dyrektor szpitala powiatowego odchodząc z niego, pozostawił szpital z tak dużym zadłużeniem, a teraz przechodzi do Sanatorium na dyrektora, które ma przeprowadzić ma tak duże inwestycje - mówił Poseł na Sejm RP Michał Cieślak.

Na zakończenie Poseł Michał Cieślak zaprosił wszystkich mieszkańców na spotkanie w sprawie programu "Rodzina 500+", które odbędzie się w najbliższy piątek, 4 marca br. o godzinie 17.30 w sali konferencyjnej nad Restauracją "Retro" w Busku-Zdroju.

/mi/

Zobacz video:Reklama.

Tagi: konferencja prasowa   PiS   Prawo i Sprawiedliwość  

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.229.63.28

Jarek (2016-06-09 12:54:52)

Nie było publiki na konferencji, bo Bartosik unika ludzi z PKS-u. Po rozwaleniu firmy i wywaleniu w bezwzględny sposób swoich kolegów boi się, żeby w pysk nie dostać. Ale taka jest w Busku Solidarność, myślą tylko o sobie. Ten nieudacznik rozwali teraz buski PIS którym rządzi ... o ironio. Zorientują się gdy będzie za późno a Bartosik będzie gdzieś daleko i bogato Prezesem. On tylko o sobie myśli - do celu po trupach.

(2016-03-09 23:00:32)

A kto tę szumnie nazwaną konferencję "prasową" transmitował oprócz TVP Ponidzie, i kto w tej konferencji oprócz samych organizatorów i operatora kamery uczestniczył? W TVP ani TVN nie widziałam transmisji tak istotnej konferencji PRASOWEJ.

mieszkanka BZ (2016-03-07 08:03:14)

Tego z PKS -u nie będą rozliczać bo TO JEST ICH CZŁOWIEK. Jak widać teraz próbują "rozliczać" PSL. O ile mi wiadomo to Cieślak jeszcze rok temu też należał do PSL u i był jednym z współpracowników europosła Siekierskiego, ale stwierdził że z PiS-em dalej zajdzie i zmienił swoje poglądy. Takich jest w BZ więcej. Ostatnio często widuję Gawina obok księży. Czyżby nawrócił się na wiarę? Prezes Kaczyński czyni CUDA. Ciekawe jaki stołek będzie dla Gawina? Z drugiej strony, to pracę "swoim ludziom" daje PSL a nie PiS. Poczekamy, zobaczymy. Jestem ciekawa co należy do obowiązków Gawina na basenie, mącenie wody? Wicewojewoda - za małe plecy, wicekurator oświaty - za małe kwalifikacje. Panie Cieślak, przyłóż się Pan i znajdź MU jakąś posadę bo się człowiek marnuje na tym basenie. Zgodnie z Pana wcześniejszym hasłem "PRACA DLA SWOICH".

do :) (2016-03-06 14:44:08)

A w KRS-ie?

:) do "działacza psl" (2016-03-04 23:21:42)

musiałbyś poszukać w aktach urzędów stanu cywilnego i doszedłbyś, jakie pokrewieństwo łączy Annę z Grzegorzem

Bartosz (2016-03-04 08:06:36)

.Awans Pana w brązowej koszuli ?, - użalał się nad wynagrodzeniem pielęgniarek ale o kierowcach b. PKS ani a.ani b. i ani kukurykuuuuuuu.

klemens (2016-03-03 20:44:14)

Obejrzałem całość mając nadzieję, że poseł Cieślak powie co zrobił w kwestii pomocy dla szkoły w Siesławicach, którą deklarował na zebraniu w tej miejscowości. Niestety poseł przeczytał tylko z kartki o pracy rządu przez pierwsze 100 dni, powtarzając wcześniejsze słowa posła Lipca, ale to podają wszystkie media. Gdyby nie fajne miny gościa w brązowej koszuli, to ta specyficzna konferencja prasowa bez pytań od dziennikarzy była by nie do oglądania. PANOWIE, NIE MÓWCIE CZEGO SIĘ BOICIE, A CZEGO OBAWIACIE, TYLKO DZIAŁAJCIE, BO O WASZYCH DZIAŁANIACH NIE POWIEDZIELIŚCIE NIC.

(2016-03-03 17:00:24)

Py Sy Ly zawsze będzie w konkubinacie partyjnym z każdymi i każdemu będą dupę lizać żeby tylko zostać przy korycie, jak ta wygłodniała wiejska świnia,której ciągle jest brak. Najwyższy już czas pozamiatać to zielone ścierwo i na wiosnę zrobić dobry użytek przy ognisku. Nie powodzenia zielone mendy.

Maciej (2016-03-03 15:47:23)

Posłuchaj uważnie konferencji. Zwróć uwagę jaką opinię o 18 -to letnich rządach Pana Starosty wydaję Poseł Cieślak. Zweryfikuj postawioną przez siebie tezę.
Chyba że jak JACek w porywie swojej głupoty "zaatakował" posła Lipca ty Michale (jac) "atakujesz" posła Cieślaka. Stara ubecko -psl-owska szkoła.

michal (2016-03-03 15:01:14)

poselCieslak nic nie zrobi dobrego za bardzo jest powiazany z PSLem a ta partia to wszyscy wiedza co jest warta.jednym slowem zielona sitwa

zub (2016-03-03 13:01:13)

dokąd ten lud tak się da mamić....opłacani z naszych podatków ludzie nagle staja się decydentami....i partyjnymi aparatczykami

(2016-03-03 12:54:00)

Drogi Jac nie wiem skąd bierzesz takie informacje, gdyż były burmistrz Chmielnika powiązany raczej jest z marszałkiem v.1.6 i całą zieloną frakcją, anie z PiS-em.

Zaskoczony jestem, że nie wiesz, że to obecny nowy burmistrz Chmielnika, młody kompetentny i wykształcony człowiek, jest kojarzony z Prawem i Sprawiedliwościową, mówiąc delikatnie. ;)

Co samo w sobie obrazuje jaki stosunek do doradczy burmistrza Buska maja ludzie związani z PiS oraz jaki ma do nich owy człowiek. :)

Natomiast dlaczego człowiek kojarzony z zielonymi ludźmi z PSL-u i wiceprezesem krajowym tej grupy politycznej jest doradczą naszego burmistrza Buska-Zdroju, sam musisz znaleźć na to odpowiedź.
Dla osób interesujących się buską polityką i śledzących nici towarzyskie kadr Porozumienia Samorządowego nie jest to ani zaskoczeniem ani niespodzianką. Przypomnij sobie zaangażowanie niektórych z Porozumienia w prezydencką kampanie wyborczą zielonego księcia 1.6.

Przypominam Ci też, że koalicjantem Porozumienia jest Gospodarna Gmina, gdzie nie jest tajemnicą, ze jest to PSL pod inna nazwą. Panowie zieloni nie wierząc, ze pod szyldem kończyny na terenie miasta mogą coś ugrać, stworzyli wiele lat temu na potrzeby wyborów do rady gminy stowarzyszenie Gospodarna Gmina. Tyle i tylko tyle, abo aż tyle.

jac (2016-03-03 11:53:55)

Może Lipiec zaleci na stanowisko dyrektora szpitala byłego burmistrza chmielnika ? , tak jak go wkleił na doradce buskiego burmistrza.

działacz PSL (2016-03-03 06:36:17)

może ktoś wyjaśnić, czy firma przeprowadzająca remont szpitala była powiązana z byłym dyrektorem?

-do tego nizej (2016-03-03 04:28:44)

Lipiec i Cieślak ? jeszcze poczekam z oceną. Gdy rozliczycie tego z PKS to wam uwierzę a nawet was poprę.

reks (2016-03-02 20:00:34)

Brawo Panowie z PIS przychodzicie w samą porę i oby nie za późno.
Obdarzyliśmy Was zaufaniem przy wyborach proszę robić porządki jak najszybciej z uwzględnieniem szarego człowieka jako człowieka, z uwzględnieniem poprawy zwykłym ludziom. Nie zaprzepaśćcie Panowie tego zaufania, jak widać na razie jest poparcie społeczeństwa. Ludziom brakuje ujawniania szczerej prawdy, bo jak widać nie zawsze jest ona przedstawiana.
Brakuje jednego jeśli są zmiany to nie same odwołania tylko ROZLICZANIE i audyt każdego zakładu, ujawnianie nieprawidłowości o ile takowe występują. Bo odwołanie ludzi bez rozliczenia i ujawniania powodów budzi zaniepokojenie i daje wiele do myślenia.
Jeśli pójdziecie tą drogą i przedstawicie szaremu człowiekowi kto i za co leci pozyskane zaufanie podczas wyborów będzie w pełni ugruntowane. Pokażcie że zależy Wam na dobru kraju, rejonu a przede wszystkim "SZARYCH OBYWATELI"
W tym kraju klasa średnia zaczyna wymierać, ale dbać należy również o wszystkich.

PTAK (2016-03-02 17:52:24)

Tak trzymać jazda z ZSL-em :)

(2016-03-02 15:25:24)

Dlaczego nie było wcześniej informacji?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

ul. 3-go Maja 20A, 28-400 Pińczów

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Rezydencja Elżbiecin

Elżbiecin 12a, 28-100 Busko-Zdrój

Hotel Pod Świerkiem

ul. Waryńskiego 38, 28-100 Busko Zdrój

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zapraszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

staszow24.pl poleca

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Ogłoszenia

Dodano: 2023-12-07 16:40:32

Pszenica

Dodano: 2023-12-07 14:57:45

Pole 2.15ha w Piasku Wielkim

Dodano: 2023-12-07 14:00:49

Praca po godzinach

Dodano: 2023-12-07 13:22:41

Pieczenie ciast domowych na święta

Dodano: 2023-12-07 10:09:49

Zespół na wesele na imprezę firmową przyjęcie prym...

Dodano: 2023-12-07 09:43:58

Niania

Dodano: 2023-12-07 06:05:06

Adaptacja strychu Remonty

Dodano: 2023-12-06 21:35:08

Wykonam

Dodano: 2023-12-06 20:57:41

Prosta Praca Dodatkowa I Bez konieczności wychodze...

Dodano: 2023-12-06 18:24:19

szukam