Strona startowa

Wiadomości - Turystyka

Na zamku w Szydłowie otwarto sezon turystyczny województwa świętokrzyskiego (video)

Dodał: Marta Data: 2020-06-26 15:46:34 (czytane: 2238)

W średniowiecznej rezydencji Kazimierza Wielkiego uroczyście zainaugurowano sezon turystyczny województwa świętokrzyskiego.

MERIDIAN Usługi Geodezyjne Maciej Sochacki
meridianweb.pl,geodezja, geodeta, geodezja, mapa, działka, pomiar, obsługa inwestycji, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, podziały, rozgraniczenia, mapa do celów projektowych, wytyczenia, projekty budowlane, Staszów, Połaniec, Bogo

Krakowska 14. 28-200, StaszówSerdecznie zapraszam wszystkich do regionu. Do ziemi ciekawej przyrodniczo, kulturowo i bogatej w zabytki historii – mówił Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, który razem z przewodniczącym Sejmiku Andrzejem Prusiem, radnymi Sejmiku oraz zaproszonymi gośćmi otworzyli sezon turystyczny.

 Zobacz

XVII Inauguracja Sezonu Turystycznego Województwa Świętokrzyskiego odbyła się na zamku w Szydłowie i towarzyszyło jej uroczyste otwarcie zrewitalizowanych zabytków.

Chcę aby to spotkanie oprócz inauguracji było okazją do wypracowania działań, które w tym trudnym czasie zachęcą turystów do odwiedzenia regionu. Teraz kiedy Polacy z dystansem podchodzą do wyjazdów zagranicznych mamy okazję by przypomnieć rodakom o przyjaznym regionie w sercu kraju. Każdy tu znajdzie coś dla siebie: aktywny turysta oraz taki, który szuka ciszy i spokoju wśród relaksującej przyrody. Chciałbym aby w tym roku wszystkim przyświecało hasło: „Odkryj Świętokrzyskie na nowo” – dodał Tomasz Jamka.

Zobacz

W tym roku wydarzenie początkowo zaplanowane pod koniec kwietnia, jednak ze względu na sytuację pandemiczną w kraju zostało odwołane. – Ta inauguracja może być dobrym otwarciem dla regionu. Większość Polaków będzie skazana na to, żeby wakacje spędzić w ojczyźnie. Musimy to wykorzystać i pokazać walory ziemi świętokrzyskiej i przyciągnąć turystów z korzyścią dla przedsiębiorców w tej branży – dodał przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego już od kilkunastu lat organizuje inaugurację sezonu turystycznego. Co roku odbywa się w innym miejscu i promuje interesujące z punktu widzenia turystyki obszary. Tym razem goście obejrzeli pięć odnowionych, najważniejszych zabytków Szydłowa: zamek królewski, bramę zamkową, synagogę, ruiny szpitala i kościoła, skarbiec. Inwestycja kosztowała 13 milionów złotych, z czego 75 procent środków pochodziło z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Zobacz


Walory średniowiecznego Szydłowa oraz całego województwa świętokrzyskiego podkreślił poseł Mariusz Gosek:  – Jesteśmy w miejscu nazywanym “polskim Carcassone”, miejscu, które jest wpisane w naszą piękna historię. Zapraszam turystów do odwiedzenia Szydłowa, Świętego Krzyża oraz innych pięknych miejsc w regionie, których mamy bardzo wiele – dodał poseł Mariusz Gosek.

Na spotkaniu poruszono temat wsparcia dla lokalnej turystyki, która z powodu pandemii znacząco ucierpiała. – W Sejmie wprowadziliśmy bon turystyczny. Każda rodzina, która posiada dzieci do 18 roku życia otrzyma 500 złotych wsparcia na każde dziecko. Dzięki temu rodziny będą wspólnie podróżować po Polsce, a te środki zostaną u przedsiębiorców z branży turystycznej – mówiła Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu. – My Polacy w tym trudnym czasie powinniśmy wspierać naszą gospodarkę i turystykę – dodała wiceminister.

 Zobacz

W inauguracji uczestniczyli m.ini.: radni Sejmiku: Agnieszka Buras, Paweł Krakowiak, Marcin Piętak, Marek Strzała, dyrektor Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Maciej Długosz.

źródło: swietokrzyskie.pro

Reklama.

Zobacz także

Wycieczki z 'Rowerowe Świętokrzyskie'

Dodane: 2020-07-03 10:02 - Komentarze  (0)  czytane (1078)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.108.61

(2020-06-28 13:56:29)

przybłędy historyczne. jakiś Gosek, Jamka, Pruś? potomkowie obornych. wrocić do gnoju.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Rezydencja Elżbiecin

Elżbiecin 12a, 28-100 Busko-Zdrój

Hotel Pod Świerkiem

ul. Waryńskiego 38, 28-100 Busko Zdrój

więcej

Biura podróży

Podróże

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

staszow24.pl poleca

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Ogłoszenia

Dodano: 2020-07-08 16:21:10

lokale do wynajęcia!!!

Dodano: 2020-07-08 16:19:54

lokale do wynajęcia!!!

Dodano: 2020-07-08 16:15:14

Poszukuję firmy

Dodano: 2020-07-08 15:35:42

Sprzedam stemple

Dodano: 2020-07-08 15:10:19

Worki Big Bag Bagi Nowe i Używane BIGBAG

Dodano: 2020-07-08 15:03:33

Papuge

Dodano: 2020-07-08 15:03:10

Worki Big Bag Bagi Nowe i Używane BIGBAG

Dodano: 2020-07-08 14:57:55

Grunt rolny w Słabkowicach

Dodano: 2020-07-08 14:46:24

Praca

Dodano: 2020-07-08 14:45:50

Montaż ustawianie anten satelitarnych i telewizji ...