Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

Nowoczesny Ośrodek Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu w Szpitalu (video)

Dodał: admin Data: 2017-11-28 23:53:09 (czytane: 6516)

W Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji Krystyna w Busku-Zdroju został otwarty Ośrodek Diagnostyki i Rehabilitacji Uszkodzeń Narządu Ruchu „Anthropos”. To ważne wydarzenie dla polskiej rehabilitacji.

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-Zdrój

MERIDIAN Usługi Geodezyjne Maciej Sochacki
meridianweb.pl,geodezja, geodeta, geodezja, mapa, działka, pomiar, obsługa inwestycji, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, podziały, rozgraniczenia, mapa do celów projektowych, wytyczenia, projekty budowlane, Staszów, Połaniec, Bogo

Krakowska 14. 28-200, StaszówUzdrowiskowy Szpital KRYSTYNA w Busku-Zdroju
- najnowsze narzędzia dla Fizjoterapeutów
- wyjątkowe możliwości dla Pacjentów

„Nowy rozdział w historii buskiego kurortu”, „Nowa era w rehabilitacji”, „Technologia rodem z NASA” – zapowiedzi intrygowały. Dość powiedzieć, że na uroczystym otwarciu pojawiło się blisko 150 zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Marek Tombarkiewicz – podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Adam Jarubas –marszałek woj. świętokrzyskiego, dyrektorzy  szpitali, przedstawiciele placówek sektora uzdrowiskowego z regionu, przedstawiciele duchowieństwa na czele z biskupem kieleckim - Jego Ekscelencją Janem Piotrowskim. Przybyli prezesi i dyrektorzy współpracujących z Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. klubów sportowych, bo również dla sportowców otwierają się tutaj nowe możliwości diagnostyki i jeszcze skuteczniejszej rehabilitacji.

otwarcie_sanatorium_krystyna134.jpg 

Wszystkich zaproszonych nie sposób tu wymienić. Trudno natomiast dziwić się wysokiej frekwencji – rzecz dotyczyła przecież otwarcia jednej z najnowocześniejszych tego typu placówek nie tylko w Polsce ale w tej części Europy. Na uroczystość złożyły się dwie części – konferencja, podczas której zaprezentowane zostały założenia projektu realizowanego wspólnie z dostawcą sprzętu - firmą Technomex, oraz prezentacja ośrodka połączona z jego zwiedzaniem.

 otwarcie_sanatorium_krystyna115.jpg

Uroczystość prowadzili – Michał Figurski - znany dziennikarz telewizyjny oraz Grzegorz Gałuszka - dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala KRYSTYNA, który wspólnie z Wojciechem Legawcem – prezesem zarządu Uzdrowiska Busko-Zdój S.A. był gospodarzem wydarzenia.

 otwarcie_sanatorium_krystyna112.jpg

Prezes Wojciech Legawiec opowiedział o tym jak blisko trzy lata temu zrodził się pomysł powstania tej placówki. Ideą jej działalności miała być obiektywnie przeprowadzona diagnostyka Pacjenta przed i po zakończeniu kuracji, oraz monitoring postępów w jej trakcie.  Dyrektor Grzegorz Gałuszka przeprowadził wstępną prezentację nowoczesnych urządzeń, w które został wyposażony ośrodek. Swoje uznanie dla inwestycji mocno podkreślali – minister Marek Tombarkiewicz oraz marszałek województwa – Adam Jarubas.

Należy dodać, że zarówno Michał Figurski jak i oczarowująca przybyłych wspaniałym recitalem Monika Kuszyńska – byli zachwyceni  tym „kosmicznym miejscem w Busku”. Obecność dwójki tak znanych osób miała również wymiar symboliczny – obydwojga nie oszczędziły poważne problemy zdrowotne. Trudno więc dziwić się, że wyrazili nadzieję na możliwość korzystania z dobrodziejstw tutejszej rehabilitacji. Zgodnie podkreślali, że nie byli dotąd w tak spektakularnym miejscu jak właśnie „Anthropos”.

otwarcie_sanatorium_krystyna124.jpg 

Tu uchylamy rąbka tajemnicy - poruszająca się na wózku wokalistka skorzystała tuż przed oficjalnym otwarciem pod czujnym okiem fizjoterapeutów z egzoszkieletu. Zwiedzaniu dwóch dedykowanych ośrodkowi sal ze specjalistycznym sprzętem towarzyszyła specjalnie przygotowana na tą okoliczność oprawa uruchomiona wspólnym naciśnięciem przycisku przez zaproszonych gości. Efekt - to feria filmowych prezentacji na ekranach, barw, dźwięku, świateł.

otwarcie_sanatorium_krystyna137.jpg 

Teraz kilka słów o tym co przecież najważniejsze – czyli sprzęcie. Najbardziej spektakularny to wspomniany już egzoszkielet, platformy do oceny i treningu równowagi i chodu, bieżnie z opcją kontrolowanego poślizgu, interaktywne urządzenia do rehabilitacji kończyny górnej. Nie sposób wymienić wszystkich rozwiązań, które w trosce o Pacjentów zgromadzono  w jednym miejscu – Szpitalu Krystyna, będącym częścią Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Inwestycję zrealizowano dzięki wsparciu funduszy europejskich, a jej całkowita wartość to około 4 miliony złotych. Cieszymy się, że to właśnie w Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. - miejscu z blisko 200-letnim doświadczeniem w leczeniu i rehabilitacji zrealizowany został tak spektakularny i potrzebny projekt.

Tu naprawdę tradycja spotyka się z nowoczesnością, a technika wspiera doświadczenie.

www.ubz.pl
/artykuł sponsorowany/


Zobacz Video:

otwarcie_krystyna.jpg
kliknij i oglądaj


Zdjęć w galerii: 43

Zobacz także

Dotacja rządowa dla pińczowskiego szpitala (foto/video)

Dodane: 2018-07-31 15:50 - Komentarze  (0)  czytane (1340)

TAGI: dotacja rządowa, szpitalKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.96.198

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wojewoda z wizytą w gospodarstwach poszkodowanych klęską suszy

Nowa siedziba dla buskiej budowlanki

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Zamojski Radosław vs Surma Jakub

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Koch Mariusz vs Kiwior Maciej

Festyn Rodzinny w Szańcu

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Kielar Maciej vs Pokusa Damian

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Święto Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej w Niegosławicach

Plejada zespołów ludowych zaprezentowała się podczas Święta Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej im. Kazika Krawczyka i Stasia Muchy,...