Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

'Rodzina to Siła' w Pacanowie

Dodał: Milena Data: 2016-08-06 13:39:15 (czytane: 13265)

14 sierpnia 2016 r. zapraszamy do Centrum Bajki w Pacanowie na Podróżnicze Spotkania Rodzinne Rodzina to Siła. W tym dniu poznamy kulturę i zwyczaje innych krajów.

MERIDIAN Usługi Geodezyjne Maciej Sochacki
meridianweb.pl,geodezja, geodeta, geodezja, mapa, działka, pomiar, obsługa inwestycji, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, podziały, rozgraniczenia, mapa do celów projektowych, wytyczenia, projekty budowlane, Staszów, Połaniec, Bogo

Krakowska 14. 28-200, Staszów

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójWarsztaty rozpoczynają się o 14:00, a już o 12:45 przejazd zabytkowych trabantów ulicami Pacanowa. Bawimy się do 21:00, a po zakończeniu zapraszamy na kino letnie.

Głównym celem spotkań rodzinnych „Rodzina to Siła” jest promocja wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym, rozwój twórczości dzieci oraz poznanie kultury i obyczajów innych krajów.

Program:
12:45- 13:15Przejazd zabytkowych trabantów ulicami Pacanowa – w dniach 12-15 sierpnia 2016 r. odbędzie się ogólnopolski zlot Trabantów i pojazdów zabytkowych „W Pińczowie Dnieje”. Zasadnicza część imprezy odbędzie się w Pińczowie, ale również w powiecie Busko-Zdrój. W niedzielę 14 sierpnia 2016 r. uczestnicy zlotu będą zwiedzać Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, a ich samochody będą prezentowane na rynku w Pacanowie. Mali goście spotkań rodzinnych "Rodzina to siła" będą mogli pomalować jednego trabanta.

16:00 Wręczenie nagród w Amfiteatrze laureatom konkursu „ Moja rodzina podczas wspólnej zabawy”.
16:30Wygłoszenie prelekcji przez Marka Rybaka na temat Chorwacji

14:00 – 21:00Warsztaty „ Poznaj Afrykę” - warsztaty będą składały się
z następujących działań:
1. Warsztaty bębniarskie - dzieci uczą się grać na oryginalnych instrumentach afrykańskich (bębny, grzechotki)
2. Warsztaty tańca afrykańskiego- dzieci tańczą afrykański taniec. Dodatkową atrakcją jest to że dzieci do tej zabawy ubierają afrykańskie stroje (spódnice z rafii)
3. Warsztaty śpiewu- uczestnicy uczą się afrykańskiej piosenki.
Podczas warsztatów będą dostępne atrakcje przy afrykańskich stoiskach.
* tworzenie afrykańskich masek
* tworzenie afrykańskiej biżuterii
* gry i zabawy
Dodatkowo podczas zajęć uczymy się języka suahili.

14:00 – 21:00 – Warsztaty Kolorowe Indie
Poznamy między innymi historię Taj Mahalu, dowiemy się jak został on zbudowany. Z bliska będziemy mogli zobaczyć, że tak na prawdę to Taj Mahal nie jest biały, lecz jest bardzo kolorowy, tak jak są kolorowe Indie. Poznamy ciekawostki dotyczące świętych zwierząt Indii. Przyjrzymy się uważnie sztuce dekorowania słoni w Indiach. Uczestnicy usłyszą też dlaczego w Indiach pociągi spóźniają się minimum kilka godzin i co trzeba zrobić, jeśli jedziemy samochodem, a na ulicy odpoczywa sobie krowa...
Bardzo ciekawe flety tłokowe używane przez hinduskie dzieci na pewno spotkają się
z zainteresowaniem również u polskich dzieci. Maluchy zagrają na hinduskim tamburynku. Posłuchamy też muzyki pochodzącej z Indii. Dzieci pobawią się bransoletką wykonaną z kolorowych dzwoneczków, którą używa się w Indiach do tańca.

14:00 – 19:00 – EtnoWarsztaty – Warsztaty te będą podzielone na trzy bloki:
-  Blok chiński, 1,5godziny: W trakcie warsztatu uczestnicy poznają ciekawostki geograficzno-historyczno-kulturowe dotyczące chin, nauczą się jeść pałeczkami oraz kilku zwrotów (dzień dobry itp.), sami tworzą starożytną grę planszową Pun Ki Hao,
w którą oczywiście grają, na koniec poznają smaki kilku chińskich herbat i próbują sił w chińskiej kaligrafii - tworzą noworoczne plakaty, na których wypisują życzenia "Szczęśliwego Nowego Roku"
- Blok tybetański, 1,5 godz.: warsztat ma podobną formułę do chińskiego (ciekawostki geograficzno-historyczno-kulturowe). W trakcie warsztatu uczestnicy poznają architekturę, wierzenia i tradycje Tybetu. Robią tybetańską herbatę (słoną!), mandale, flagi modlitewne i maski. Grają w tybetańską grę planszową i poznają dużo tybetańskich rekwizytów (maski, młynki, flagi, książki, specyficzne buty i muszle)
- Blok Gier z Recyklingu, 1,5 godz. - w trakcie warsztatu, uczestnicy tworzą gry (domino, kręgle, rzutki, kilka gier w kapsle itp.) i zabawki z kartonu (torby z koszulek, domy), rolek papieru toaletowego, butelek.

rodzina_to_sila.jpg

14:00 – 21:00 – Warsztaty Magiczne Maroko :
Uczestnicy spotkają się ze światem dżinów mieszkających w dzbankach, zlewozmywakach, czy lampach. Dowiemy się jak działa „mieszkanie” dżina, w jaki sposób zapala się lampę i gdzie jeszcze można w Maroku spotkać dżiny.
Nauczymy się wiązać długi marokański turban i będziemy mogli ubrać na siebie prawdziwe marokańskie stroje – jelaby, kurtki i kaftany. Wybierzemy się też do miasta Fez, gdzie w farbiarniach naturalnie barwione są tkaniny i skóry. Uczestnicy będą mogli założyć na siebie czapkę fezówkę. Poznamy marokańskie naszyjniki noszone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Założymy bransoletkę zrobioną z drzewa sandałowego.

14:00 – 21:00 Wygłoszenie prelekcji połączonej z wystawą zdjęć na temat podróży po Maroko przez Jakuba Ciećkiewicza- podróżnika i dziennikarza

14:00 – 21:00 – Warsztaty Archeologiczne- Archeolodzy przedstawią jak wygląda ich praca, zobaczymy również oryginalne wykopaliska archeologiczne z terenu wioski Książnice w Gminie Pacanów, sprzed 6000 lat.14:00 – 21:00 - Uczestnicy warsztatów będą mogli samodzielnie wykonać gliniane naczynie metodą ręczną, tzw. wałeczkową, czy ulepić glinianą figurkę wzorowaną na odkryciach zabytków archeologicznych z epoki kamienia.

14:00 – 21:00 – Warsztaty malowania ochrą i rozcierania zieren zbóż na żarnach- . Ciekawą atrakcją będzie możliwość malowania tatuaży na ciele ochrą, czyli naturalnym czerwonym barwnikiem, znanym mieszkańcom naszych ziem od epoki kamienia i symbolizującym krew oraz życie. Ludzie neolitu to przede wszystkim rolnicy i hodowcy, nie zabraknie więc takich atrakcji, jak możliwość rozcierania ziaren zbóż na najprostszym żarnie, które stanowił płaski kamień z kulistym rozcieraczem.

14:00 - 21:00 – Krzemieniarstwo neolityczne - Podczas tych warsztatów będziemy mogli zobaczyć, jak ostre były neolityczne sierpy czy noże krzemienne i w jaki sposób mocowano ostrza siekier w oprawach. Najsilniejsi będą mogli spróbować szlifowania ostrzy siekier krzemiennych na kamieniu.

14:00 – 21:00 – Warsztaty robienia ozdób pradziejowych
- Ubrani w stroje, wykonane z lnu, wełny i skór zwierzęcych archeolodzy, zaprezentują rekonstrukcje naczyń ceramicznych i figurek z epoki neolitu, a także narzędzi wykonanych z różnych gatunków krzemienia i z innych surowców - kości, rogu i drewna oraz ozdób z młodszej epoki kamienia, wykonanych z gliny, bursztynu i muszli.

14:00 – 21:00 – stoisko Sponsora Generalnego Compensy
14:00 – 21:00 – Muzyczne karaoke - będzie można zaśpiewać i posłuchać występów karaoke.
14:00 – 21: 00 – Gry i zabawy z różnych stron świata- Każdy dorosły będzie mógł przypomnieć sobie gry i zabawy z młodości i zagrać w nie wspólnie ze swoimi dziećmi. Będziemy mogli również poznać gry i zabawy podwórkowe, w które bawią się dzieci z innych krajów. Będzie można wziąć udział w grach stolikowych i wielkoformatowych.

14:00 – 21:00 – Czytanie literatury podróżniczej na kocach– "czytelnia" w ogrodach
Centrum Bajki
14:00 – 21:00 – stoisko wydawnictwa Niko- będzie można kupić wiele ciekawych książek
14:00 – 21:00 – Prelekcje Tomasza Wojtysia z rodziną na temat kultury chorwackiej
21:00 – 22:30 – Kino letnie -
„Sahara” w reż. Breck Eisner


Reklama.


Tagi: rodzina to siła   piknik   festyn rodzinny   festyn

Zobacz także

Kabaret Smile - 'Nowy' program na 20-lecie!

Dodane: 2023-12-07 08:45 - Komentarze  (0)  czytane (2164)

TAGI: Kabaret Smile, BSCK, Buskie Samorządowe Centrum KulturyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.229.63.28

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Hotel Pod Świerkiem

ul. Waryńskiego 38, 28-100 Busko Zdrój

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zapraszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

Oferty sponsorowane

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Ogłoszenia

Dodano: 2023-12-07 16:40:32

Pszenica

Dodano: 2023-12-07 14:57:45

Pole 2.15ha w Piasku Wielkim

Dodano: 2023-12-07 14:00:49

Praca po godzinach

Dodano: 2023-12-07 13:22:41

Pieczenie ciast domowych na święta

Dodano: 2023-12-07 10:09:49

Zespół na wesele na imprezę firmową przyjęcie prym...

Dodano: 2023-12-07 09:43:58

Niania

Dodano: 2023-12-07 06:05:06

Adaptacja strychu Remonty

Dodano: 2023-12-06 21:35:08

Wykonam

Dodano: 2023-12-06 20:57:41

Prosta Praca Dodatkowa I Bez konieczności wychodze...

Dodano: 2023-12-06 18:24:19

szukam