Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Samolot SB Lim-2 w Busku Zdroju (foto/video)

Dodał: Milena Data: 2018-10-28 15:48:34 (czytane: 5456)

Busko-Zdrój ma nową atrakcję. Od środy 24 października z inicjatywy Zbigniewa Wacha, właściciela prywatnego Muzeum Techniki Wojskowej i Obrony Przeciwlotniczej w naszym mieście można podziwiać samolot SB Lim 2.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójStało się to możliwe dzięki autorskiemu programowi Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie „Pod Dobrymi Skrzydłami”. Celem programu jest współpraca z pasjonatami i mecenasami na rzecz ochrony zabytków techniki lotniczej. Dyrektor MSP – Paweł Pawłowski osobiście, w towarzystwie Zbigniewa Wacha dokonał przecięcia wstęgi, tym samym udostępniając pięknie odrestaurowany samolot mieszkańcom Buska i nie tylko.

 samolot002.jpg

Samolot, który został posadowiony na skwerze przy ulicy Żeromskiego przybył do Buska Zdroju kilka miesięcy temu. Wymagał zabiegów konserwatorskich w zakresie: malowania, wymiany elementów oszklenia, uzupełnienia wyposażenia wewnętrznego i zewnętrznego. Dzięki staraniom dyrektora Zbigniewa Wacha, po zaangażowaniu sporych nakładów finansowych samolot odzyskał dawną świetność i prezentuje się znakomicie. Również miejsce jego posadowienia jest reprezentacyjne. Samolot widoczny jest ze wszystkich stron i zapewne szybko wkomponuje się w krajobraz miasta. Pan wiceburmistrz Buska wyrażał się w ciepłych słowach o tej szlachetnej inicjatywie, tak zresztą jak i pozostali mówcy. Dyrektor Pawłowski w swoim wystąpieniu podkreślił zaangażowanie wykonawców oraz fachowo przeprowadzoną renowacje zabytku, co zaowocowało przywróceniem mu należnego blasku.

Leszek Mańkowski, prezes RSL AP podkreślił coraz większe zaangażowania prywatnych osób i podmiotów w dzieło ochrony zabytków lotnictwa i przywracanie im walorów umożliwiających ich eksponowanie.

tekst: rslap.org

Zobacz video:


Zdjęć w galerii: 46

Zobacz także

Miłośnikom wędkowania polecamy niedzielę w Skansenie

Dodane: 2019-07-20 12:37 - Komentarze  (0)  czytane (636)

TAGI:Komentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.69.220

do krytyków: (2018-10-31 22:49:36)

a dlaczego to patrioci nie robią zakupów w prowadzonych przez patriotów wiejskich sklepach tylko w Biedrze i innych, ano dlatego, że w sklepach prowadzonych przez patriotów ceny są wyższe o 1/3. Pokażcie mi pobliski powiat w którym funkcjonują sklepy PSS, nie ma a w Busku są. Każdy kto ma jakiś biznes nie będzie brał towaru z siedmiu hurtowni tylko z takiej, która oferuje całościowy asortyment. Dzisiaj wiejskie sklepy utrzymują się ze sprzedaży taniego wina i piwska (często na burg). Za komuny sklepy na wsiach w niedziele były zamknięte i choćby ktoś umierał to sklepowa nie otworzyła, dzisiaj sklep w Boże Ciało czynny do 13.00, o 16.00 na procesję i potem czynny dopóki ostatni klient nie zaliczy płyty (chodnikowej).

(2018-10-31 01:20:12)

Powiedz no Darek, gdzie pracujesz Ty, Twoja żona? Czy aby nie u Sikory lub w jednostce mu podległe, że mu tak wchodzicie bez wazeliny do...

Darek (2018-10-30 11:53:30)

Ja i moja Rodzina głosujemy na Pana Sikorę,bo mądry rozważny przewidywalny taki w Busku był i jest potrzebny.Żadne wąsatki i szyd....... nas nie interesują.Najpierw niech się wezmą za robotę i coś pokażą a kłapać,kłapać i ozorami mleć to za mało. Busko to zbyt poważny temat by powierzyć go ludiom mało znanym z konkretów.

Darek (2018-10-30 11:52:15)

Ja i moja Rodzina głosujemy na Pana Sikorę,bo mądry rozważny przewidywalny taki w Busku był i jest potrzebny.Żadne wąsatki i szyd....... nas nie interesują.Najpierw niech się wezmą za robotę i coś pokażą a kłapać,kłapać i ozorami mleć to za mało. Busko to zbyt poważny temat by powierzyć go ludiom mało znanym z konkretów.

(2018-10-29 22:09:26)

Głosujmy na pana SZYDŁOWSKIEGO!!!!Sikora fora ze dwora do "sawy" Celowo z małej litery!!!!!Niech wreszcie połknie te kluchy, które ma w gębie!!!!!

czytelnik (2018-10-28 22:13:43)

pilnujta żeby go żule na złom w nocy nie zawlekły bo tam w lasku na przeciw cmentarza koczują

Stowarzyszenie "Młode Busko" (2018-10-28 20:43:08)

Świetna inicjatywa! Brawa dla pomysłodawców!

mieszkaniec: (2018-10-28 18:52:04)

faktycznie pięknie się prezentuje, ale jest to po prostu MiG-15bis Lim-2 (licencyjny myśliwiec) produkowany na licencji radzieckiej.

gorynycz (2018-10-28 17:40:12)

Brawo dla Pana Wacha, piękna inicjatywa.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...