Strona startowa

Wiadomości - Turystyka

Statuetki 'Wędrowca Świętokrzyskiego' trafiły do zasłużonych dla turystyki. Nagroda dla buskiej Tężni

Dodał: Marta Data: 2021-10-28 16:55:41 (czytane: 11724)

Podczas 23. edycji wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki wręczono statuetki "Wędrowca Świętokrzyskiego" oraz "Super-Wędrowca Świętokrzyskiego", doceniając zasłużonych dla turystyki w województwie świętokrzyskim.

MERIDIAN Usługi Geodezyjne Maciej Sochacki
meridianweb.pl,geodezja, geodeta, geodezja, mapa, działka, pomiar, obsługa inwestycji, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, podziały, rozgraniczenia, mapa do celów projektowych, wytyczenia, projekty budowlane, Staszów, Połaniec, Bogo

Krakowska 14. 28-200, Staszów

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójSpotykamy się po raz 23. na wojewódzkich obchodach Światowego Dnia Turystyki. „Wędrowce" trafiły do: Basenu Tropikalnego Binkowski Resort, Wiślicy, tężni w Busku-Zdroju, regionalisty Andrzeja Rembalskiego, oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej "Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej". Wyróżnienie specjalne SUPERwędrowca otrzymała Geonatura Kielce, która w zasobach ma unikatowe rezerwaty geologiczne. Tegoroczni laureaci należą do grona największych atrakcji turystycznych w regionie. A województwo świętokrzyskie jest bogate w miejsca pełne uroku i doceniane przez turystów atrakcje, ciekawe oferty hotelarzy oraz instytucji kultury – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

Zobacz

Warto nagradzać i dowartościowywać ludzi za wkład w rozwój turystyki, bo to wszystko jest związane z rozwojem ziemi świętokrzyskiej. W branży turystycznej nasz region ma się czym pochwalić. Musimy uczynić z tych atutów dobrą i skuteczną promocję. A turystyka szeroko pojętą może być bardzo dobrą gałęzią rozwoju gospodarczego regionu. Liczę, że podczas takich spotkań jak dziś, z ludźmi z branży uda nam się wspólnie wykorzystać te turystyczne walory  – mówi przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

Dzisiejsze spotkanie to świetna okazja do wymiany doświadczeń oraz turystycznych planów na przyszłość. Wręczone statuetki trafiły do osób, instytucji, samorządów, które w szczególny sposób przyczyniły się do turystycznego rozwoju naszego regionu – mówił Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa.

Nagrody:

Wyróżnienie specjalne Statuetka „SUPERwędrowiec Świętokrzyski":


Geonatura Kielce, która stawia sobie za cel stymulowanie wzrostu gospodarki poprzez właściwe wykorzystanie walorów przyrodniczych miasta, a w szczególności rezerwatów geologicznych istniejących na terenie Kielc. Głównym obszarem działalności Geonatury są rezerwaty geologiczne na terenie miasta Kielce: Rezerwat Kadzielnia – Park i Amfiteatr Kadzielnia, Rezerwat Wietrznia im. Zbigniewa Rubinowskiego wraz z Centrum Geoedukacji oraz Ośrodkiem Pracy Twórczej "Wietrznia", Rezerwat skalny im. Jana Czarnockiego na Ślichowicach, Ogród Botaniczny w Kielcach. Geonatura w tym roku znalazła się w Światowej Sieci Geoparków UNESCO razem ze 147 placówkami z 41 krajów.

Wędrowiec Świętokrzyski w kategorii Przedsiębiorstwo:


Baseny Tropikalne Binkowski Resort Zlokalizowany pośród lasu na obrzeżu stolicy Regionu Świętokrzyskiego przy hotelu Binkowski*** obiekt w którym lato trwa 365 dni w roku. Baseny z krystalicznie czystą, turkusową, ciepłą wodą 34° C, prawdziwymi palmami z najdalszych zakątków świata i przyjemną temperaturą powietrza 32° C w ciągu całego roku. Obiekt zawiera: kompleks basenów rekreacyjnych, przeszklona hala basenowa z rozsuwanym dachem, żywa tropikalna roślinność, bar wodny, strefa Restauracyjna, Lazy River, Wodny plac zabaw dla dzieci, brodzik z kompleksem zjeżdżalni wodnych dla dzieci, 3 duże zjeżdżalnie wodne o łącznej długości 300 m

Zobacz

Wędrowiec Świętokrzyski w kategorii Osobowość turystyczna:

dr Andrzej Józef Rembalski - urodził się 24 marca 1944 roku w Kielcach. Polski historyk i regionalista.. Członek zarządów Towarzystwa Przyjaciół Górnictwa, Hutnictwa i Przemysłu Staropolskiego w Kielcach, Związku Harcerstwa Polskiego i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Członkiem Kieleckiego Towarzystwa Naukowego został 17 listopada 1978 roku. Absolwent Studium Nauczycielskiego. Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Doktorat nauk humanistycznych w zakresie historii obronił na Akademii Świętokrzyskiej. Pracował w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach, Wyższej Szkole Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach oraz Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Od 1958 roku działa w ZHP. Pełnił m.in. funkcję komendanta Hufca Kielce-miasto i zastępcy komendanta Chorągwi ZHP im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Od roku 1960 członek PTTK, gdzie był m. in. sekretarzem Zarządu Okręgu, wiceprezesem i prezesem Zarządu Wojewódzkiego. Członek Honorowy PTTK (2015). Od 1969 roku pełnił funkcję sekretarza, a potem wiceprezesa zarządu Towarzystwa Przyjaciół Górnictwa Hutnictwa i Przemysłu Staropolskiego w Kielcach. Autor prac związanych z regionem i biografistyką, które publikował m.in. w wydawnictwach: KTN, Muzeum Ziemi PAN, WSP w Kielcach, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Pedagogicznego Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Universitas Studiorum Polona w Wilnie.

Wędrowiec Świętokrzyski  w kategorii Atrakcja turystyczna:

Tężnia solankowa w Busku-Zdroju. Zachwycający swoją konstrukcją obiekt ma kształt okręgu o średnicy około 72 m i obwodzie około 226 m, a ściany sięgają blisko 10 m wysokości. Tężnię stanowią dwa pierścienie z tarniny, które oddzielone są przejściami przypominającymi labirynt. Prowadzą one na dziedziniec, w sercu którego znajduje się fontanna mgielna. Pełni on dodatkowe funkcje, gdyż jego rozmiary umożliwiają organizację wydarzeń i imprez kulturalnych. Na szczycie tężni znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać przepiękna panoramę uzdrowiska. W budynku ponadto jest oranżeria, która kusi nie tylko swoją roślinnością, ale także egzotycznym klimatem. Na zewnątrz znajduje się multimedialna fontanna oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci w kształcie statku. Całość kompleksu położona jest pośród parkowej zieleni, która zachęca do długich spacerów, a malowniczo zaaranżowane tereny tworzą niepowtarzalną atmosferę wyciszenia i spokoju.

Zobacz

Wędrowiec Świętokrzyski w kategorii Gmina turystyczna:

Miasto i Gmina Wiślica. Jedna z najstarszych miejscowości w województwie swiętokrzyskim, w której zobaczyć można szereg zabytków, w tym unikalną w skali europejskiej posadzkę wiślicką tzw. „Płytę Orantów" z 1170 r., kolegiatę gotycką (obecnie Bazylika Mniejsza) p.w. Narodzenia NMP z ok. 1350-1360 r., pozostałości kościoła św. Mikołaja z X-XII w., pozostałości misy chrzcielnej oraz Dom Długosza z 1460 r. mieszczący Muzeum Archeologiczne. Gmina inwestuje w uatrakcyjnienie pod kątem turystycznym czego doskonałym przykładem jest przebiegająca przez teren gminy, niedawno oddana dla turystów aktywnych trasa rowerowa o europejskim standardzie Euro Velo11.

Wędrowiec Świętokrzyski w kategorii Organizacja turystyczna:

Lokalna Organizacja Turystyczna „Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej"
. Organizacja działająca od 2004 roku i skupiająca wiele podmiotów pośród których są: przedstawiciele samorządów, organizacje pozarządowe, firmy, instytucje kultury i osoby prywatne działające na rzecz promocji turystyki. LOT ma na celu pomóc w rozwoju turystyki w regionie Sandomierza. Dzięki powstaniu organizacji można było zjednoczyć i wzmocnić oddolne przedsięwzięcia, które do tej pory podejmowane były niezależnie przez poszczególne podmioty. Lokalna Organizacja Turystyczna "Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej" jest stowarzyszeniem, co umożliwia pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, które są niedostępne dla jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów komercyjnych. Organizacja była inicjatorem powstania Sandomierskiego Szlaku Jabłkowego oraz przyczyniła się do intensyfikacji procesu powstawania winnic na terenie Sandomierszczyzny. Zawiaduje tez platformą www. sandomierskie.travel – „Sandomierskie – ucieczka do miejsc ukochanych"- zawierająca szeroką gamę produktów dla osób odwiedzających region.

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest 27 września od 1979 roku, z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym. Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest jako święto turystów, ludzi aktywnych, a także ludzi, którzy zajmują się turystyką w ramach działalności samorządowej, gospodarczej lub społecznej. Obchody pozwalają na uhonorowanie osób zasłużonych dla turystyki, wymianę doświadczeń, podsumowanie podejmowanych działań.

/Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego/

Reklama.

Tagi: turystyka w świętokrzyskim   Nagroda Wędrowca Świętokrzyskiego   województwo świetokrzyskie  

Zobacz także

W Busku-Zdroju otwarto kolejny sezon turystyczny (video)

Dodane: 2022-06-25 13:08 - Komentarze  (4)  czytane (1646)

TAGI: świetokrzyskie, sezon turystycznyKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.201.94.72

koko (2021-11-01 19:57:37)

do pytanie, a wiesz kto do tej tężni dopłaci do jej utrzymania podatnicy oczywiście. Poza tym tężnia w dzisiejszych czasach to żadna atrakcja, w całym kraju jest ich mnóstwo, można wejść skorzystać nie są ogrodzone. Ale to w bardziej cywilizowanych regionach, nie na Ponidziu. Jak dla mnie brak logiki w inwestycjach one moim zdaniem generują koszty a nie zwiększają zyski. Podatki są już wyższe jak w stolicy i z tego co wiem dużo osób przeniosło działalność, co oznacza, że te inwestycję będą utrzymywane głównie przez mieszkańców.

pytanie (2021-10-29 05:44:40)

gdzie jest to buractwo i niektórzy radni, którzy widzieli w budowie tężni samo zło i kłopoty. Proszę przejść się tam i zobaczyć jak można kulturalnie i zdrowo spędzić czas. A otoczenie tężni to raj dla maluchów. W dzisiejszych czasach aby przyciągnąć kuracjusza czy turystę trzeba mu coś zaoferować i to właśnie władze naszej gminy uczyniły.

Busko.com niebezpieczne ¿ (2021-10-28 21:56:56)

Dlaczego jak chcę wejść na Busko. Com to mi system zgłasza, że strona jest niebezpieczna

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Rezydencja Elżbiecin

Elżbiecin 12a, 28-100 Busko-Zdrój

Hotel Pod Świerkiem

ul. Waryńskiego 38, 28-100 Busko Zdrój

więcej

Biura podróży

Podróże

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

staszow24.pl poleca

Wielka wyprzedaż w Salonie House w Busku-Zdroju

Czy jesteś gotowy na Lato? Tylko teraz w Salonie House WIELKA...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Ogłoszenia

Dodano: 2022-06-25 15:09:51

Działka gmina Busko zdrój

Dodano: 2022-06-25 14:58:24

Sprzedam Miód

Dodano: 2022-06-25 14:49:44

Wysylaj nagie snapy!

Dodano: 2022-06-25 14:37:27

STANCJA

Dodano: 2022-06-25 14:18:09

Wysylaj nagie snapy!

Dodano: 2022-06-25 13:08:17

Klasyk, lodzik, 6/9

Dodano: 2022-06-25 13:05:31

Słoiki z zakrętkami

Dodano: 2022-06-25 12:58:18

Działka gmina Busko zdrój

Dodano: 2022-06-25 12:57:38

Kupię felgi

Dodano: 2022-06-25 12:11:01

Sprzedam działkę