Strona startowa

Wiadomości - Nauka

Zwycięzcy European Rover Challenge na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym w Paryżu

Dodał: red Data: 2022-09-15 18:45:30 (czytane: 6260)

Kurz na polu marsjańskim w Kielcach jeszcze nie opadł, podobnie jak ogromne emocje po finale 8. edycji European Rover Challenge. Rywalizacja wciąż budzi wielkie emocje wśród uczestników i organizatorów wydarzenia, a już niedługo czeka na nich kolejna dawka atrakcji.

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

MERIDIAN Usługi Geodezyjne Maciej Sochacki
meridianweb.pl,geodezja, geodeta, geodezja, mapa, działka, pomiar, obsługa inwestycji, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, podziały, rozgraniczenia, mapa do celów projektowych, wytyczenia, projekty budowlane, Staszów, Połaniec, Bogo

Krakowska 14. 28-200, Staszów

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój



Od najbliższej niedzieli najlepszy w Europie łazik, jego konstruktorów, a także organizatorów ERC będzie można spotkać na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym w Paryżu. Będzie to możliwe dzięki zaproszeniu ze strony Polskiej Agencji Kosmicznej.

W minioną niedzielę łazik Kalman, stworzony przez zespół AGH Space Systems, zdecydowanie zwyciężył w formule stacjonarnej European Rover Challenge. W konkursie brało udział 30 najlepszych na świecie drużyn akademickich, rywalizujących w dwóch formułach: stacjonarnej i zdalnej.  Przygotowane przez jurorów zadania odzwierciedlały wyzwania stawiane inżynierom prawdziwych misji marsjańskich.

Zobacz

Zdaniem przedstawicieli sektora kosmicznego, zwycięstwo krakowskiej drużyny w jednych z największych zawodów robotyki kosmicznej na świecie, jest nie tylko dużym sukcesem, ale także pokazuje ogromną wiedzę i profesjonalizm polskich studentów. Prof. Grzegorz Wrochna, Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, tak właśnie ocenia niedawną rywalizację:

„Łazik Kalman, który niedawno zajął I miejsce w zawodach European Rover Challenge, jest dowodem na to, że kształcimy w Polsce coraz lepszych inżynierów, którzy swoje doświadczenie zdobyte podczas tego typu zawodów, przenoszą później do firm sektora kosmicznego. Bardzo się cieszę, że już za kilka dni goście International Astronautical Congress w Paryżu będą mieli okazję zobaczyć Kalmana i poznać jego twórców z AGH Space Systems, właśnie na stoisku Polskiej Agencji Kosmicznej. Warto zaznaczyć, że będziemy u nas gościć również inne wynalazki studenckie, takie jak TOLRECON, czyli urządzenie do transportu skały księżycowej pochodzące także z krakowskiej AGH, czy mini satelity biorące udział w konkursie ESA CanSat” – mówi.

Wtóruje mu prof. Tadeusz Uhl, Dyrektor Centrum Technologii Kosmicznych AGH: "Fenomenalny wynik AGH Space Systems na wymagających zawodach ERC to sukces, wprowadzanego od wielu lat w naszej uczelni, systemu edukacji opartej o projekty. Mamy nadzieję, że to zwycięstwo otworzy możliwości wysłania naszych, przygotowanych w AGH przyrządów, na Księżyc lub Marsa. Mamy świadomość, że droga na Księżyc będzie wymagać od nas jeszcze większych wysiłków, ale myślę, że mając najlepszych w Europie inżynierów, w zakresie konstrukcji pojazdów marsjańskich mamy dużą szansę realizacji tych planów”.

 Zobacz

Na kongresie w Paryżu, złoty medalista tegorocznej edycji ERC, stanie się ambasadorem wszystkich zaangażowanych w projekt osób i dewizy wydarzenia „inspirujemy nowe pokolenie”. Młodzi inżynierowie będą mieli niezwykłą okazję do zaprezentowania swojej konstrukcji przedstawicielom najważniejszych podmiotów sektora kosmicznego z całego świata i pokazania jak ważnym elementem rozwoju zespołów jest ich rywalizacja w przygotowanym do tego celu środowisku.

Zobacz

Międzynarodowy Kongres Astronautyczny w Paryżu potrwa do 22 września. Drużynę AGH Space Systems, a także organizatorów European Rover Challenge będzie można spotkać na stoisku Polskiej Agencji Kosmicznej.

Pierwsze miejsca w tegorocznych zawodach European Rover Challenge zajęły: AGH Space Systems z Polski (w formule stacjonarnej) oraz DJS Antariksh z Indii (w formule zdalnej). Na kolejnych pozycjach uplasowały się drużyny: na drugim miejscu EPFL Xplore ze Szwajcarii i Mars Rover Manipal z Indii, a podium zamknęły zespoły ITU Rover Team z Turcji oraz Project RED z Włoch. Nagrody główne dla zwycięzców ufundowały firmy SENER oraz Mastercam. Dodatkowe nagrody zostały wręczone w imieniu firm Thales Alenia Space Italy, Oprogramowanie Naukowo-Techniczne Sp. z o.o., a także Pyramid Games - wydawcy „Occupy Mars The Game”.

Zobacz

Współorganizatorami tegorocznej edycji ERCbyli: Europejska Fundacja Kosmiczna, Politechnika Świętokrzyska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Rolę Miasta Gospodarza wydarzenia pełniło Miasto Kielce. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Europejskiej Agencji Kosmicznej, Międzynarodowej Federacji Astronautycznej oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Partnerami wydarzenia byli m.in.: Polska Agencja Kosmiczna, Agencja Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego (EUSPA), Międzynarodowy Uniwersytet Kosmiczny (ISU), Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego (PSPA), Mars Society Polska oraz Kell Ideas (Leo Rover), Projekt dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Pełną listę zwycięzców znajdziecie Państwo pod linkiem.
ERC 2022: Znamy zwycięzców kosmicznych rywalizacji!

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie: http://roverchallenge.eu

                       
Biuro Prasowe ERC               

Reklama.

Tagi: Zwycięzcy European Rover Challenge   łaziki   robotyka i kosmos  

Zobacz także

Rolniczy Protest: Głos rolników w Słupi i Ratajach (foto)

Dodane: 2024-03-20 14:39 - Komentarze  (4)  czytane (1458)

TAGI: strajk rolników, protest rolników, blokada dróg



Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.222.231.51

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Szkoła Jazdy Libuda - kursy na prawo jazdy B, A1, A2, A

ul. Bohaterów Warszawy 7, 28-100 Busko-Zdrój

Rolniczy Protest: Głos rolników w Słupi i Ratajach (foto)

Dziś rano, rolnicy z gminy Pacanów oraz okolicznych miejscowości zablokowali rondo oraz skrzyżowanie dróg krajowych 73 i 79 w Słupi. Również wjazd na most przez Wisłę w Ratajach został sparaliżowany z obu stron - zarówno od strony Małopolski, jak i od strony Rataj. Na miejscu zgromadziło się około setki ciągników i pojazdów rolniczych. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2024-03-29 12:43:17

Przelotna Znajomość

Dodano: 2024-03-29 09:43:16

Luźna Ero Znajomość

Dodano: 2024-03-29 04:22:53

Ziemniaki SORAYA

Dodano: 2024-03-28 23:01:28

autokary wynajem

Dodano: 2024-03-28 21:20:46

Sprzedam samochód osobowy Suzuki Liana

Dodano: 2024-03-28 19:40:51

ziemniaki wielkosć sadzeniaka lord denar bellarosa...

Dodano: 2024-03-28 18:02:27

Działka na sprzedaż

Dodano: 2024-03-28 16:09:28

PRACA DLA POKOJOWEJ

Dodano: 2024-03-28 12:56:19

Drukarka HP officejet pro 6230

Dodano: 2024-03-28 11:15:17

Kupię maszynę rolniczą