Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Pińczów przez obiektyw Kolskiego: Kulisy Powstawania Filmu 'Wariaci'

Dodał: Marta Data: 2023-12-05 16:54:28 (czytane: 5394)

Jesienny dzień 2021 roku w Pińczowie rozpoczął się spokojnie i rutynowo, jednak nic nie zapowiadało, że około południa miasto stanie się areną wielkiej przygody filmowej. To właśnie wtedy rozpoczęła się reżyserowana przez samego Jana Jakuba Kolskiego pińczowska odyseja filmowa.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

MERIDIAN Usługi Geodezyjne Maciej Sochacki
meridianweb.pl,geodezja, geodeta, geodezja, mapa, działka, pomiar, obsługa inwestycji, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, podziały, rozgraniczenia, mapa do celów projektowych, wytyczenia, projekty budowlane, Staszów, Połaniec, Bogo

Krakowska 14. 28-200, StaszówGdy reżyser tej klasy staje w twoim biurze i mówi, że szuka miejsca, w którym będzie realizował swój film, to w głowie pojawia się tylko jedna myśl –trzeba Go tu bezwzględnie zatrzymać! I Udało się to” –z radością opowiada Monika Młyńczak, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Infrastruktury Społecznej pińczowskiego ratusza.

To była bardzo miła rozmowa. Znany filmowiec okazał się bardzo serdecznym i ciepłym człowiekiem, szybko znaleźliśmy nić porozumienia” – dodaje Elżbieta Mazur.

Zobacz

Zobacz

To właśnie z Moniką i z Elą Jan Jakub Kolski udał się w swoją pierwszą –ale nie ostatnią podróż po Pińczowie i okolicy. Podróż, która go urzekła i zachwyciła do tego stopnia, że już za dwa dni, do Moniki zatelefonował kierownik produkcji Andrzej Stachecki, by poinformować, że reżyser zrezygnował z dalszych podróży po Polsce, bo już znalazł „TO” czego szukał.

 A czego szukał Kolski? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy podczas spotkania przed sobotnią przedpremierą filmu „Wariaci”. „Szukałem miasteczka, na które można spojrzeć z góry. Ktoś mi podpowiedział –„Pińczów”. Wybrałem się więc w podróż, poznałem fantastyczne panie: Monikę i Elę, które pokazały mi Pińczów, poznałem pana burmistrza, bardzo życzliwego człowieka. Zobaczyłem miasteczko. Przepiękne, urzekające, z klimatem i wspaniałymi ludźmi. Znalazłem pokarm dla duszy, którego szukałem” –mówił Jan Jakub Kolski podczas spotkania z pińczowską publicznością.

Razem z nim i jego córką,  do miasteczka nad Nidą przyjechali: Alicja Stasiewicz –aktorka, filmowa Karolka, Zuzanna Drobniak –aktorka, filmowa Dżesika, Lech Mackiewicz –aktor, filmowy dziadek Dżesiki, Julo Sus –operator kamery, Maja Kimbar –II reżyser, Ernest Lorek –II reżyser, Kinga Wieczorek –II kierownik produkcji, Maria Seweryn –scenograf, Artur Buczyński –mistrz oświetlenia. Przyjazd planował także Artur Reinhart –operator obrazu, jednak w ostatniej chwili pokrzyżowały mu się plany. Zacnych gości powitali gospodarze Miasta i Gminy Pińczów: Włodzimierz Badurak i Beata Kita.

Zobacz

To, że znakomity reżyser Jan Jakub Kolski wybrał nasz Pińczów na miejsce akcji swojego najnowszego filmu to dla nas ogromny zaszczyt i wielka promocja. Piękne kadry, niepowtarzalne ujęcia Pińczowa – to wszystko, uwiecznione kamerą mistrzów, zostanie dla potomnych na zawsze. Serdecznie dziękujemy ekipie filmowej oraz wszystkim pińczowianom i mieszkańcom okolicy za współpracę, za statystowanie, za stworzenie tego niezwykłego, ciepłego klimatu, który tak urzekł reżysera i resztę twórców filmu pt. Wariaci” –mówi burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.

Sobotnie spotkanie poprowadził dziennikarz RMF Classic Łukasz Wojtusik oraz Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Po rozmowie odbyła się przedpremierowa projekcja filmu „Wariaci”, w którym główną rolę, obok Alicji Stasiewicz i Zuzi Drobniak zagrał znakomity Eryk Lubos.

Pierwszy kadr –mur z kamienia pińczowskiego i od razu zrobiło się klimatycznie. Film realizowany był  w okolicach Zakładu Karnego, na ul. Siedmiolaski i ul. Bednarskiej, przy garażach i przystanku autobusowym przy ul. Batalionów Chłopskich, w centrum Pińczowa, w mieszkaniu i na placu zabaw przy ul. Oleśnickiego na Grodzisku, na górze św. Anny, w Skowronnie Dolnym, w Kowali, a także wnętrzach Hotelu Zacisze w Krzyżanowicach i w Chrobrzu.

Bardzo dobry film, poza tym niezwykle ekscytująca jest sama świadomość, że codziennie przemierzam miejsca uwiecznione kamerą pana Kolskiego” –mówiła po projekcji pińczowianka, pani Renata.

Zobacz

Źródło: UMiG Pińczów

Reklama.

Tagi: Jan Jakub Kolski   film Wariaci   Pińczów   film w Pińczowie

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.76.25

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Hotel Pod Świerkiem

ul. Waryńskiego 38, 28-100 Busko Zdrój

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Teatr Ciut Frapujący w Staszowie: Spektakl 'Narty Ojca Świętego' Jerzego Pilcha

Zapraszamy miłośników teatru w piątek, 19 stycznia 2024r. o godz. 19:00 na wyjątkowe przedstawienie teatralne pt. "Narty Ojca Świętego". Spektakl, oparty na bestsellerowej powieści Jerzego Pilcha, zostanie zaprezentowany przez Teatr Ciut Frapujący. więcej»

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

Oferty sponsorowane

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Ogłoszenia

Dodano: 2024-03-04 10:26:25

Przeprowadzki, przewóz rzeczy

Dodano: 2024-03-04 09:49:57

Sprzedaż pokryć dachowych

Dodano: 2024-03-04 09:42:59

Dyskretna Marysia - Bez Sponsoringu

Dodano: 2024-03-04 09:38:48

Sprzedam kaczora francuskiego

Dodano: 2024-03-04 08:01:13

Działka na sprzedaż

Dodano: 2024-03-04 07:24:58

Pranie kanap, narożników, foteli, krzeseł oraz dyw...

Dodano: 2024-03-04 06:43:22

Usługi

Dodano: 2024-03-04 06:42:53

Namiętne Spotkania - Szukam Pana

Dodano: 2024-03-04 06:39:10

Montaż anten satelitarnych i naziemnych

Dodano: 2024-03-04 06:38:29

Naprawa komputerów, laptopów