Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Protest rolników w Pińczowie (foto/video)

Dodał: Marta Data: 2024-01-24 13:56:42 (czytane: 7338)

W środę, 24 stycznia 2024 roku, od godz.12:00 na skrzyżowaniu ul. Republiki Pińczowskiej z drogą gminną ul. Legionistów w Pińczowie trwał protest rolników. Protest zaplanowano jako pokojową demonstrację.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

MERIDIAN Usługi Geodezyjne Maciej Sochacki
meridianweb.pl,geodezja, geodeta, geodezja, mapa, działka, pomiar, obsługa inwestycji, pomiary sytuacyjno-wysokościowe, pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne, podziały, rozgraniczenia, mapa do celów projektowych, wytyczenia, projekty budowlane, Staszów, Połaniec, Bogo

Krakowska 14. 28-200, StaszówPrezes Lubelskiej Izby Rolniczej, Gustaw Jędrejek, wskazuje, że głównym celem protestu jest wywarcie presji na Komisję Europejską w celu zmiany podejścia do niekontrolowanego napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy do krajów Unii Europejskiej.

Rolnicy domagają się także rewizji strategii Zielonego Ładu, który, ich zdaniem, prowadzi do ograniczenia produkcji rolnej w Europie poprzez nałożenie dodatkowych wymagań środowiskowych.

Zobacz

Zdaniem protestujących, konsekwentne wprowadzanie obecnych zmian w polityce rolnej i środowiskowej grozi likwidacją wielu gospodarstw rodzinnych i znacznym pogorszeniem sytuacji finansowej rolników.

Protestujący apelują do rządu o przemyślanie konsekwencji tych decyzji, podkreślając, że ich celem jest obrona polskiego rolnictwa przed nadmiernym obciążeniem i utratą konkurencyjności na rynku europejskim. 

Protest zaplanowany jest na 24 stycznia 2024 r., w godzinach 12:00 – 14:00, jako pokojowa manifestacja. Organizatorzy apelują o zachowanie porządku i dbałość o brak utrudnień w ruchu drogowym związanych z planowanym zgromadzeniem.

 Zobacz

 

Urząd Miasta i Gminy w Pińczowie poinformował o planowanych objazdach w przypadku blokowania drogi w trakcie protestu rolników:

dla pojazdów pow. 7,5 dmc:

  • w miejscowości Pińczów ul. 3 Maja  droga powiatowa nr (1135T) skrzyżowanie o ruchu okrężnym, w drogę gminną w kierunku Pl. Wolności i dalej do ul. Nowowiejskiej  (droga gminna),
  • w miejscowości Pińczów ul. Batalionów Chłopskich (droga W766) skrzyżowanie o ruchu okrężnym w kierunku Buska Zdroju (droga W-767) lub do Złotej i Działoszyc przez drogi powiatowe przez Bogucice  - Gacki - Chroberz - Młodzawy - Skrzypiów - Michałów  (droga W-766),
  • w miejscowości Skrzypiów skrzyżowanie drogi powiatowej (nr 1196T) od Młodzaw Dużych z drogą  (W-766) w kierunku Michałowa.

dla pojazdów osobowych:

  • w miejscowości Pińczów ul. Legionistów (droga gminna) skrzyżowanie z ul. Zacisze (droga gminna) w kierunku ul. Zacisze (droga gminna) i ul. Armii Krajowej (droga gminna),
  • w miejscowości Pińczów ul. Republiki Pińczowskiej (droga gminna) skrzyżowanie z ul. Pałęki w kierunku ul. Pałęki (droga gminna),
  • w miejscowości Pińczów ul. Republiki Pińczowskiej (droga W-766) skrzyżowanie z ul. Słabską (droga gminna) w kierunku ul. Armii Krajowej (droga gminna),
  • w miejscowości Skrzypiów (droga W-766)  skrzyżowanie z drogą gminną do m. Zakrzów w kierunku Zakrzowa (droga gminna) i Michałowa droga (W-766),
  • skrzyżowanie drogi (W-766) ul. Republiki Pińczowskiej z drogą gminną ul. Legionistów w miejscu protestu.
Lista miejsc, gdzie odbędą się protesty, została opublikowana online, obejmując także województwo świętokrzyskie, w miejscowościach takich jak Pińczów, Nagłowice, Opatów i Ostrowiec Świętokrzyski. Istnieje również możliwość, że do protestu dołączą rolnicy z innych miejscowości.

 

Sprawdź na mapie online gdzie jest protest dnia 24 stycznia 2024r.
 

 
/Mapa z lokalizacją protestujących rolników dnia 24.01.2024r./

Źródło: Lubelska Izba Rolnicza, UmiG Pińczów

Tagi: protest rolników   protest w Pińczowie   Pińczów  

Zobacz także

84 lata temu Niemcy przywieźli pierwszych Polaków do Auschwitz

Dodane: 2024-06-14 11:03 - Komentarze  (0)  czytane (670)

TAGI: Auschwitz, obozy zagłady, II wojna światowaKomentarze (10)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.28.227.63

do poprzednika: (2024-01-26 17:05:29)

akurat w tej kwestii pozwolę nie zgodzić się z tobą. Wysokie ceny produktów rolnych są skutkiem podwyżek cen węgla, prądu, gazu dla przedsiębiorców. Polski rząd w kwietniu 2022 roku pokazał Polakom środkowy palec i przestał kupować rosyjski węgiel robiąc na złość swoim obywatelom. Cała Unia brała rosyjski węgiel jeszcze przez 5 miesięcy po to żeby zabezpieczyć obywatelom ciepło na zimę. Ponadto Ukraina nie jest w Unii i powinny ją obowiązywać obustronne cła. Cały ten burdel wziął się z tego, że polaczkowe rządy włażą w dupę jankesom.

(2024-01-26 11:10:09)

Ale bieda na wsi , traktory za miliony i jeszcze im mało. Jak tylko wejdzie zboże i owoce z Ukrainy przestaniecie być monopolistami na rynku żywności i windować ceny w sklepach. Już banany tańsze niż wasze jabłka a ile muszą płynąć. Zawsze wina suszy albo deszczy aby ceny podnosić.

Przejazdy na czerwonym świetle (2024-01-25 15:09:01)

Proponuję dodatkowe kamery na wszystkich sygnalizacjach świetlnych w Busku-Zdroju, powinny być takie które się załączają jak jest czerwone światło i rejestrować debilów przejeżdżających na czerwonym świetle. Dostaną punkty karne oraz po kieszeni i będą tulić uszy.

wypisujesz bzdury (2024-01-25 09:41:23)

Polacy sami wiele razy w historii sami zafundowali sobie niewolę, począwszy od początków państwa Piastów, a skończywszy na najnowszej historii. Bez przerwy walczyliśmy z sąsiadami, jątrzyliśmy, przyjaciół mieliśmy daleko, a wrogów blisko. Wypisz, wymaluj jak dzisiaj. A od rządzących tym nieszczęsnym krajem Piastów okrucieństwa mogliby się uczyć barbarzyńcy. Tak było i przed Piastami, a charakter naszych przodków opisał rzymski historyk, który wraz z kupcami jadącymi po bursztyn miał przyjemność przejeżdżać przez teren dzisiejszej Polski. Zaręczam, że lektura nie napawa optymizmem.

Piast (2024-01-25 07:36:43)

To już koniec Polski koniec ery białego człowieka, tabletki na aborcje będą w kioskach ruchu i na stacjach bęzynowych jak landrynki!

rolnik (2024-01-25 07:19:50)

Mamy teraz posła Kołodziejczaka, niech tak samo jak na ulicach wykrzykuje tuskowi na mównicy co trzeba zrobić. Do roboty P. pośle.

do piszących (2024-01-25 06:27:23)

zastanawiam się jak krótką pamięć ma polska wieś, która głosuje na PiS, partię która zniszczyła Śp. Andrzeja Leppera ,człowieka który tak naprawdę walczył o interes polskiego rolnika, o ceny, zwalczał nielegalny import produktów rolnych, na którego protesty rząd Buzka i Mańka Krzaklewskiego wysyłał armatki wodne i transportery opancerzone. Gdyby p. Andrzej żył to ani jedna tona ziarna ukraińskiego nie wjechała do Polski. Po prostu zablokowałby tory kolejowe. I pamiętajcie, że to nie jest zboże ukraińskie tylko należące do amerykańsko - holenderskich holdingów które wykupiły za półdarmo około 20 milionów hektarów ukraińskiego czarnoziemu.

Pan Tadeusz (2024-01-24 19:36:05)

Jaki pomysł na uporządkowanie rynku rolnego na PSL? Czy dzialacze partyjni żyją z rolnictwa,czy tylko się na nim "wożą"?

Karakan (2024-01-24 18:49:48)

43% to nie wiekszosc a zaraze trzeba tepic.

WiN (2024-01-24 16:29:42)

Tak sobie myśle że Busko jako miasto i mieszkańcy są w większości prawicowymi patriotami i jako że jesteśmy też Uzdrowiskiem to mogli byśmy zaprosić Panów Kamińskiego i Wąsika na turnus regeneracyjny po pobycie w więzieniu żeby doszli do siebie i odzyskali siły do dalszej walki o Wolną Polskę. W wiezieniu nie jest łatwo i jeszcze ta głodówka! Może lokalne media mogłyby nagłośnić ten pomysł ? Oczywiście myslę że pobyt powinien też być dla ich Żon Niezłomnych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

BSF Busko-Zdrój pokonał Futsal Club Tarnów 9:2 (3:1) - zapis transmisji LIVE

LXVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka vs BSF Busko-ZdrĂłj - transmisja LIVE

AKS 1947 Busko-Zdrój vs LKS Orlęta Kielce - transmisja LIVE

Gala boksu im. JĂłzefa Grudnia w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Uroczyste otwarcie rozbudowanej części "Malucholadii" - konferencja prasowa

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy, ustanowiony w rocznicę urodzin Karla Landsteinera, odkrywcy grup krwi, uhonorowanego...